Projekt pod nazwą „Rodzinna Akademia Kultury – bliżej sztuki” przygotowała Fundacja „Tak dla rodziny” z Glinojecka w diecezji płockiej, prowadzona przez Aldonę i Artura Wiśniewskich.
W programie są warsztaty audiowizualne, plastyczne i muzyczne, a także spotkania z twórcami, wyjazdy do instytucji kultury i koncerty. Spotkania rozpoczęły się w okresie wakacyjnym, więc chętnie korzystają z nich dzieci i młodzież, będą trwały przez dwa lata. Mają charakter otwarty, więc wciąż można do nich dołączyć.
Spotkania z uczestnikami, którymi obecnie są uczniowie szkół gminnych (mogą to być także dorośli, seniorzy czy członkinie Kół Gospodyń Wiejskich) odbywają się w Strzegowie, Dąbrowie koło Mławy i Niedzborzu, przy życzliwym wsparciu miejscowych parafii, a także Gminnego Ośrodka Kultury w Strzegowie.
- Realizując tak szeroko zakrojony projekt edukacyjny kontynuujemy misję Fundacji „Tak dla rodziny”. Chcemy ułatwić lokalnej społeczności kontakt ze sztuką wyższą, ale w programie mamy również spotkania z twórcami ludowymi. Zależy nam, aby podczas spotkań ze sztuką jednocześnie budować więzi społeczne i rodzinne - mówi Aldona Wiśniewska, wiceprezes fundacji.
Partnerami projektu na rzecz rodziny w społeczności lokalnej są: Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dąbrowie koło Mławy i Szkoła Podstawowa im. Władysława Smoleńskiego w Niedzborzu, a także parafie w Strzegowie, Niedzborzu i Dąbrowie k. Mławy.
Projekt dofinansowano go ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Fundacji Promocji Kultury.
Szczegóły dotyczące udziału w warsztatach znajdują się na fanpejdżu Fundacji „Tak dla rodziny” i stronie www.takdlarodziny.pl.