Prośba Księdza Dyrektora Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego Studnia w Płocku

Czcigodni Księża, wprowadzone w połowie marca ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa spowodowały zamknięcie, restauracji, hoteli i innych instytucji publicznych.

Studnia.jpg

Wszystkie te restrykcje – w obecnej sytuacji absolutnie zrozumiałe – dotyczyły także MCEW Studnia i negatywnie odbiły się na naszej (i nie tylko naszej) sytuacji finansowej. W ostatnich tygodniach Dom dla Gości stoi pusty. Odwołano też rezerwacje, które mieliśmy w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu. Zdecydowana większość grup zrezygnowała z prowadzenia rekolekcji. Nasze przychody spadły niemal o 75 %. Tymczasem w dalszym ciągu jesteśmy zobowiązani do wypłacania pensji naszym pracownikom (którzy utrzymują swoje rodziny) i regulowania rachunków. Częściowe zniesienie ograniczeń pozwoliło otworzyć także MCEW Studnia, co jednak poprawia naszą sytuację tylko w niewielkim stopniu.

Zdaję sobie sprawę, że sami jesteście w trudnej sytuacji, niemniej ośmielam się prosić Was o pomoc w potrzebie. Myślę nie tylko o „Studni”, ale także o naszych pracownikach, których nie chcemy pozostawiać bez środków do życia.

Czerwiec jest miesiącem, w którym obchodzimy rocznice święceń kapłańskich. Wielu z nas spotyka się przy tej okazji na modlitwie i wspólnych posiłkach. MCEW Studnia chętnie pomoże w organizacji takich spotkań: dysponujemy kaplicą, możemy przygotować kolacje, proponując miejsce, menu i obsługę. Jesteśmy gotowi organizować także inne przyjęcia, spotkania i wydarzenia okolicznościowe.

Nie ukrywam, że korzystanie z naszych usług i polecanie nas innym będzie dużą pomocą dla funkcjonowania naszego domu w obecnej sytuacji.

Będziemy wdzięczni za podjęcie współpracy z nami.
Z szacunkiem

Kontakt:
recepcja@studnia.co
501 648 484 lub 603 600 862

ks. Krzysztof Ruciński
Dyrektor MCEW Studnia w Płocku