Prezentacja książki o obozie Soldau i płockich męczennikach

Zapraszamy serdecznie do udziału w prezentacji książki ks. kan. Mariana Ofiary, zatytułowanej „Martyrologium duchowieństwa polskiego i osób zakonnych w niemieckim obozie zagłady Soldau” (Płocki Instytut Wydawniczy, Płock 2024, ss. 232).

Ofiara Soldau 28.10.2024

Publikację zaprezentuje jej redaktor naukowy ks. prał. dr. hab. Daniel Brzeziński, prof. UMK, kierownik Katedry Teologii Praktycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kustosz Kapituły Katedralnej Płockiej.

Spotkanie odbędzie się dnia 28 października 2024 r. (poniedziałek), o godz. 17.00, w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego w Płocku, Plac Narutowicza 8. Organizatorami wydarzenia są: Sekcja Dialogu TNP w Płocku, Wydział ds. Rodzin Kurii Płockiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz Fundacja „Pokolenie”.

W czasie spotkania będzie możliwość nabycia publikacji.

ks. Wojciech Kućko

Dyrektor Wydziału ds. Rodzin