Potrzebni wolontariusze na Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Płocku

W Płocku w dniach 20-22 września 2024 r. odbędą się XXXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, z udziałem około 700 zawodników. Aby impreza mogła zostać profesjonalnie przeprowadzona, potrzebni są wolontariusze, którzy poświęcą swój czas i energię na współpracę ze sportowcami i kibicami igrzysk. Chętni mogą zgłaszać się do Płockiego Wolontariatu.

Igrzyskamlodziezysalezjanskiej

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Płocku będą trzydniową imprezą sportową, w dniach 20-22 września. W trakcie ma miejsce tradycyjna rywalizacja sportowa, ale to także okazja do integracji młodzieży z różnych części Polski, promocji wartości chrześcijańskich i salezjańskich oraz tworzenia więzi między uczestnikami

- Rozgrywki są prowadzone zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, nawiązują̨ do ducha nowożytnego olimpizmu, z jego uniwersalnymi wartościami pokoju, wolności, godności, szacunku, przyjaźni, braterstwa, solidarności i fair play – zapewniają organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL Salos „Corona Płock” w Płocku.

Dzieci i młodzież skupieni w Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP uczestniczą w całorocznym systemie rozgrywek sportowych. Mają one czteropoziomową strukturę. Najpierw młodzi (dziewczęta i chłopcy) rywalizują (koszykówka, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy) w mikroregionach, makroregionach, inspektoriach, aby spotkać się w finale na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej – w tym roku właśnie w Płocku. Szacuje się, że weźmie w nich udział ponad 700 zawodników z Polski.

Aby organizacja igrzysk przebiegła sprawnie, potrzebni są wolontariusze, którzy będą mieli czas, umiejętności i zapał. Zawodnicy będą nocowali w płockich akademikach i internatach, a sportowa rywalizacja będzie odbywać się na terenie szkolnych obiektów.

- Przy tak dużej liczbie uczestników niezbędne będzie wsparcie wolontariuszy, dlatego Płocki Wolontariat prowadzi rekrutację ochotników, którzy będą chcieli pomóc podczas tego wydarzenia. Do zadań wolontariuszy będzie należała m.in. pomoc przy zakwaterowaniu drużyn czy w poruszaniu się po miejscach rozgrywek, udzielanie informacji o mieście oraz o imprezie, asysta przy ceremonii otwarcia oraz zamknięcia igrzysk - przekazała Marzena Kapuścińska, dyrektor wydziału kultury i wspierania inicjatyw społecznych w Urzędzie Miasta Płocka.

Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do Płockiego Wolontariatu i razem działać podczas igrzysk, powinni wypełnić formularz wolontariusza i kartę etyczną, dostępną na stronie plock.eu i przesłać je na adres e-mail bądź przynieść do siedziby przy ul. Synagogalnej 4. Warunkiem dołączenia do Płockiego Wolontariatu jest ukończone 13 lat.

Płock będzie gościł igrzyska salezjańskie po raz drugi. Poprzednio miały one miejsce w tym mieście w roku 2010.