Podczas Eucharystii w Łętowie kazanie wygłosił ksiądz ewangelicki

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie 22 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach płockiego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podczas Eucharystii kazanie wygłosił ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Płocku. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że czymś, co jednoczy chrześcijan bez względu na wyznanie, jest krzyż.

Łętowo Ekumenia
plock.gosc.pl

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie sprawowana była Msza św. w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodniczył jej ks. kan. dr Jarosław Kwiatkowski, proboszcz parafii. Kazanie wygłosił ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Płocku.

Kaznodzieja nawiązał do tematu dnia: „Śpiewajcie pieśń Pana na obcej ziemi”. Przypomniał swój pobyt w Toronto w Kanadzie, gdzie doświadczył, że śpiew i muzyka były elementami łączącymi różnych ludzi. Powiedział, że ludzie lubią różne utwory, ale są melodie, które łączą, na przykład kolędy, śpiewane przez różne Kościoły chrześcijańskie.

- Są rzeczy, które mimo podziałów łączą i prowadzą do Chrystusa - chodzi mi o krzyż. Bywa on przedstawiany w różny sposób, inny u prawosławnych, inny u katolików, inny u protestantów. Jednak wszyscy jesteśmy spod tego samego znaku – znaku krzyża – zaakcentował duchowny protestancki.

W Eucharystii w Łętowie uczestniczył ks. Gabriel Grabarczyk, proboszcz parafii w pobliskim Pepłowie, należącej do Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz, proboszcz parafii prawosławnej w Płocku, ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, referent ds. ekumenicznych w diecezji płockiej.

Po Mszy św. w kościele odbył się koncert kolęd, śpiewały: Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Olga Bończyk, przy akompaniamencie Roberta Grudnia (organy) i Bogdana Kierejszy (skrzypce). Artyści byli entuzjastycznie oklaskiwani przez licznie zgromadzoną publiczność. Koncert został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.