Płocka „Gwiazda Betlejemska 2024” - projekt misyjny dla Peru

„Gwiazda Betlejmska 2024” - to nazwa projektu misyjnego w diecezji płockiej, z którego środki przeznaczone zostaną na wsparcie placówki misyjnej w Iquitos w Peru, którą od wielu lat prowadzi ks. kan. Marek Bruliński.

PHOTO 2023 12 18 22 01 28

W parafiach diecezji płockiej z inicjatywy biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego, rozprowadzane będą woreczki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, które tradycyjnie w Uroczystość Trzech Króli wierni zabierają z kościołów do swoich domów, aby na drzwiach napisać litery błogosławieństwa „K+M+B” i nowy rok.

Woreczki „misyjne” dostępne będą w parafiach:

• Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie,
  • św. Piotra Apostoła w Ciechanowie,
  • Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Skępem,
  • św. Stanisława BM w Strzygach,
  • św. Mikołaja w Gójsku,
  • św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku,
  • św. Stanisława BM w Świętym Miejscu,
  • św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym,
  • Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie,
  • św. Benedykta w Sierpcu,
  • św. Ojca Pio w Płońsku,
  • św. Mikołaja w Miszewku,
  • św. Maksymiliana M. Kolbego w Płońsku,
  • św. Apolonii w Borkowie,
  • św. Maksymiliana M. Kolbego w Płocku,
  • św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gradzanowie.

Do parafii diecezji płockiej trafi około 9000 sztuk woreczków z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Między innymi dzięki złożonym ofiarom młodzi razem z ks. Radosławem Zawadzkim wyjadą we wrześniu 2024 r. na doświadczenie misyjne do Peru. Dlatego zachęcamy do ich nabywania, ponieważ cel jest szczytny.