Płoccy misjonarze – ks. Wiesław Morawski i ks. Marek Figurski, Brazylia

W cyklu “Płoccy misjonarze” publikujemy list dwóch księży: Wiesława Morawskiego i Marka Figurskiego, którzy pracują na misjach w Brazylii:

“Drodzy Przyjaciele świętych misji!

Zbliża się miesiąc październik, miesiąc modlitw za misje święte. Dziękujemy za modlitwy i ofiary. To cieszy, że jeszcze ktoś nas pamięta. My, z księdzem Markiem Figurskim obsługujemy parafię z 18 kaplicami (...). Raz w miesiącu ksiądz Marek odwiedza kaplice, tam spowiada, chrzci, błogosławi małżeństwa, celebruje Mszę świętą, odwiedza chorych. Ja trochę pomagam. Napisałem kilka książeczek katechizmowych, które pomagają w przygotowaniu do świętych sakramentów.

Tu mamy sporo ludzi świeckich, którzy się angażują w ewangelizacji braci i sióstr. Ksiądz Marek ma znakomite podejście do ludzi, dlatego ludzie pomagają parafii. Więc buduje kaplice, sale katechetyczne, rozbudowywuje i upiększa kościół parafialny.

Smutne jest tu to, że zdarzają się zabójstwa, napady z bronią, handel narkotykami. Ze łzami w oczach modlimy się i błagamy ludzi o pokój. Tu w Brazylii mamy problem z sektami. Ciągną ludzi do siebie obietnicą „cudów” i wzbogaceniem materialnym. I są ludzie, co dają się uwieść. Jeśli obietnica się nie spełni, winią ludzi za brak wiary.

Módlcie za nas, aby nasza posługa kapłańska przyniosła zbawienie licznym ludziom. Dziękujemy za pomoc duchową i materialną, to nam ułatwia pracę misjonarską. W ten sposób Wy też jesteście Misjonarzami. Niech Pan Bóg Wam błogosławi i Matka Boża chroni od Złego.

Brazylia 7.09.2019 r.”.

Wasi misjonarze:
Ks Wiesław Morawski
Ks Marek Figurski