Papież Franciszek pozdrowił Płock w 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

Papież Franciszek pozdrowił Płock w przeddzień 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej: - Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90. laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia – powiedział Ojciec święty na modlitwie Anioł Pański w niedzielę 21 lutego 2021 roku.

Franciszek.jpg

Papież Franciszek zwrócił się ze specjalnym pozdrowieniem do Polaków obecnych na modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra w Rzymie oraz do wiernych miasta Płocka i diecezji płockiej. Uczynił to w przeddzień 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej, które miało miejsce 22 lutego 1931 roku w Płocku, w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 14.

- Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90. laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia. Za pośrednictwem św. Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce mówiąc z wiarą: „Jezu ufam Tobie” – zwrócił się Ojciec święty do wiernych.

Na Placu św. Piotra widoczne były grupy wiernych z polskimi flagami.

Wcześniej papież Franciszek napisał list do biskupa płockiego Piotra Libery z okazji 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Napisał w nim m.in. że Apostoł Miłosierdzia św. Jan Paweł II pragnął, aby orędzie miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi. Papież z Polski zachęcał: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia, bo w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” (Kraków - Łagiewniki 17 sierpnia 2002 r.).