Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin w Zakopanem Olczy

W Zakopanem Olczy odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia, z udziałem rodzin z Polski oraz z Litwy (15-19 lipca 2024 r.). Prowadzili ją: księża Krzysztof Stawicki i Dariusz Malczyk wraz z animatorami Jolantą i Adamem Przybyszami z Ciechanowa: - Zadaniem tych rekolekcji było przygotowanie uczestników do pracy z małżeństwami w parafiach - powiedział ks. Dariusz Malczyk.

ORAR Wspólne

W Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin I stopnia uczestniczyło dwanaście małżeństw Domowego Kościoła z Polski i Litwy. Prowadzili ją moderatorzy ks. Krzysztof Stawicki, notariusz Kurii Diecezjalnej w Płocku i ks. Dariusz Malczyk, sędzia Sądu Biskupiego w Płocku.

- Zadaniem rekolekcji było przygotowanie uczestników do pracy z małżeństwami w ich parafiach. Na napięty program dnia składały się rekolekcje tematyczne, katechezy, szkoła liturgiczna, Eucharystia, ale też czas dla rodziny i pogodny wieczór. Animatorami prowadzącymi byli Jolanta i Adam Przybyszowie z Ciechanowa – przekazał ks. Dariusz Malczyk.

Oaza Rodzin lub Domowy Kościół, to gałąź Ruchu Światło-Życie zrzeszająca małżeństwa. Rekolekcje dla animatorów mają na celu pogłębienie rozumienia istoty, duchowości i metody działania Domowego Kościoła dla osób, które prowadzą spotkania grup Oazy Rodzin w parafiach.

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia (ORAR I), to czterodniowe rekolekcje, których celem jest pogłębienie zrozumienia istoty i celu Ruchu Światło-Życie, a także duchowości i metod Domowego Kościoła. Jest to czas, w którym istnieją sprzyjające warunki do rozbudzenia życia modlitwy w żywym kontakcie ze słowem Bożym oraz do doświadczenia braterskiej jedności i wspólnoty w Eucharystii i w całym życiu grupy rekolekcyjnej. Rekolekcje ukazują wizję Żywego Kościoła, wspólnoty skupionej wokół realizacji haseł: Światło-Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota, Nowa Kultura. Są im poświęcone kolejne dni rekolekcji.