Nowe informacje w związku ze spotkaniem kapłańskim (25 listopada 2022 r.) oraz z ingresem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego (26 listopada 2022 r.)

Podajemy do wiadomości nowe, dodatkowe informacje związane z ingresem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego oraz z poprzedzającym go spotkaniem Księdza Biskupa z kapłanami Diecezji Płockiej w dniu 25 listopada 2022 r.

 1. Przypominamy i ponownie zapraszamy w imieniu Biskupa Płockiego na modlitewne spotkanie kapłańskie do bazyliki katedralnej w Płocku w piątek 25 listopada 2022 r. o godz. 20.00. Będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Słowa Bożego połączonym z adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Biskup Szymon Stułkowski, a konferencję wygłosi Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś. Po nabożeństwie wszyscy kapłani zaproszeni są na poczęstunek do restauracji „Pod Trąbami” (ul. Mostowa 1).

 2. Przypominamy, że Msza Święta z liturgicznym ingresem do płockiej bazyliki katedralnej Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego będzie miała miejsce w sobotę 26 listopada 2022 r. o godz. 11.00. Jest to uroczystość otwarta, do udziału w której zostali zaproszeni wszyscy diecezjanie oraz zaproszeni imiennie goście. Ze względu na wielu zaproszonych gości należy być przygotowanym na ograniczoną liczbę miejsc siedzących w katedrze.

 3. W czasie sobotniego ingresu nie przewiduje się uczestnictwa pocztów sztandarowych.

 4. Uroczystość ingresowa będzie transmitowana za pośrednictwem TVP3 Warszawa i Telewizji Trwam oraz w Internecie za pośrednictwem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej: na kanale YouTube KRDP TV, na Facebook’u KRDP oraz tradycyjnie na antenie radiowej.

 5. Jeśli chodzi o obsługę medialną, wstęp do katedry mają dziennikarze i fotoreporterzy, którzy zwrócili się uprzednio po akredytacje prasowe. Identyfikatory będą do odbioru w godz. 10.00-10.45 w recepcji, znajdującej się w głównym wejściu do katedry, za okazaniem legitymacji prasowej.

 6. Indywidualne życzenia i gratulacje dla Biskupa Płockiego Szymona będzie można przekazać w katedrze przed prezbiterium, tuż po zakończonej Eucharystii ingresowej po powrocie Ks. Biskupa z zakrystii.

 7. Przypominamy, że ze względów organizacyjnych dojazd ul. Mostową do katedry i Placu Narutowicza będzie możliwy tylko dla księży biskupów i gości z imiennymi zaproszeniami (w Płocku z powodu remontu zamknięta jest ul. T. Kościuszki). Dlatego uprzejmie prosimy, aby kapłani Diecezji Płockiej, osoby konsekrowane i wierni świeccy pozostawili swoje auta osobowe na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku oraz na parkingu przy Teatrze Dramatycznym w Płocku (na rogu ul. Nowy Rynek i Al. Jachowicza). Auta osobowe wjeżdżające na parking przy Teatrze Dramatycznym muszą mieć umieszczoną za przednią szybą kartkę z napisem „Katedra”. Informujemy również, że auta osobowe w sobotę można zaparkować bezpłatnie na terenie całego miasta Płocka.

 8. Autokary będzie można zaparkować na parkingu przy Al. Kilińskiego – w pobliżu Zespołu Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka”, przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Prosimy również o umieszczenie za szybą autokaru kartki z napisem „Katedra”.

 9. Dla ogólnego porządku i organizacji uprzejmie prosimy o stosowanie się do zaleceń służb mundurowych.

 10. Po zakończonej uroczystości wszystkich kapłanów zapraszamy na posiłek do Sali Biskupów Opactwa Pobenedyktyńskiego (I piętro).

 11. Uprzejmie prosimy, aby zapoznać się również z komunikatami liturgiczno-porządkowymi z dnia 16 listopada br.

Płock, dnia 23 listopada 2022 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii Płockiej