Nowe boiska przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku

Dwa nowe boiska sportowe powstały przy płockiej parafii pw. św. Stanisława Kostki, prowadzonej przez księży salezjanów. Teren ten został użyczony miastu przez parafię i diecezję płocką. Z obiektów będą korzystali uczniowie pobliskiej szkoły oraz pozostali płocczanie. Boiska poświęcił ks. Edward Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców: - Z tych boisk jest tylko krok do kościoła – zwrócił uwagę podczas uroczystości 30 stycznia br.

Boiska-salezjanie.jpg

Przy kościele salezjańskiej parafii św. Stanisława Kostki w Płocku miasto Płock urządziło dwa boiska sportowe. Formalnie właścicielami działek była parafia oraz diecezja płocka, które użyczyły ich miastu nieodpłatnie na okres 10 lat. Urząd Miasta Płocka zbudował na tym terenie dwa nowe wielofunkcyjne obiekty za około 1,5 mln zł.

Poświęcił je ks. Edward Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców: - Tu był kiedyś pusty plac, a teraz są boiska. Z tych boisk jest tylko krok do kościoła – kapłan zwrócił uwagę na bezpośrednie sąsiedztwo świątyni parafialnej. Podczas poświęcenia boisk towarzyszył mu proboszcz parafii ks. Wiesław Kania SDB i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Z nowych obiektów sportowych będą korzystali uczniowie pobliskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku, a po godzinie 15.00 - chętni płocczanie. W godzinach popołudniowych nadzór nad obiektami będzie sprawowała płocka „Stanisławówka”. Z boisk będzie można korzystać po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby.

Płocczanie mają do dyspozycji jedno boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, służące do gry w piłkę nożną i ręczną oraz drugie - z nawierzchnią poliuretanową, na którym można grać w piłkę koszykową bądź siatkową. Zapewniono też infrastrukturę m.in. w postaci ławek, stojaków na rowery, parkingu dla samochodów.