Msze św. za pracowników i chorych w szpitalu covidowym w Dobrzyniu nad Drwęcą

W parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą rozpoczęły się cykliczne Msze św. w intencji pracowników i pacjentów miejscowego szpitala covidowego: - To wyraz naszej solidarności z osobami, które narażają swoje zdrowie i życie dla ratowania życia innych ludzi – powiedział ks. kan. Jarosław Kulesza, proboszcz parafii i kapelan w szpitalu.

Ksi_dz.jpg

Solidaryzując się z pracownikami Szpitala Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu oraz z chorymi, którzy ze względu na zakażenie koronawirusem przebywają zamknięci w salach covidowych, duszpasterze parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej podjęli decyzję o sprawowaniu niedzielnej Eucharystii w intencji personelu medycznego, pracowników oraz chorych pacjentów.

Południowa Msza św. niedzielna z kościoła parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą jest też transmitowana na parafialnym kanale You Tube. Link do transmisji znajduje się pod adresem: https://youtu.be/xLbgdfniFy0.

„Msza św. sprawowana będzie w każdą niedzielę o godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Dobrzyniu nad Drwęcą przez cały czas trwania pandemii. To wyraz naszej solidarności z osobami, które narażają swoje zdrowie i życie dla ratowania życia innych ludzi oraz wsparcia dla ciężko chorych, zmagających się z koronawirusem. Do wspólnej modlitwy zachęcamy także rodziny «medyków» oraz najbliższych osób chorujących, którzy z wiadomych powodów nie mogą wejść w odwiedziny na oddziały” – przekazał ks. kan. Jarosław Kulesza, proboszcz parafii i kapelan w szpitalu.

Dodał, że od kiedy miejscowy szpital został przemianowany na szpital covidowy, kapelani nie mogą spotykać się z chorymi. Jednak czterej księża z parafii przeszli szkolenie, które umożliwi im udzielenie rozgrzeszenia osobie umierającej, jeśli z woli rodziny zostaną poproszeni o taką posługę duszpasterską.