Motocykliści wzięli udział w Mszy św. na zakończenie sezonu

- Jezus może być twoją drogą, a Msza św. twoją autostradą do nieba – powiedział ks. Dariusz Skoczylas, duszpasterz motocyklistów z diecezji płockiej, podczas Mszy św. na zakończenie sezonu motocyklowego (25 września br.). Sprawowana była ona na Starym Rynku w Płocku. Odbyło się też wiele wydarzeń, adresowanych dla posiadaczy motocykli oraz sympatyków tych pojazdów.

Motorcycle-4072760_640.jpg

Mszy św. na Starym Rynku w Płocku, w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przewodniczył ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów, proboszcz parafii św. Kazimierza w Lucieniu. Przypomniał, że w tym roku motocykliści uczestniczyli w dorocznych rekolekcjach w Rychtalu. Towarzyszyły im słowa bł. Carlo Acutisa „Eucharystia jest moją autostradą do nieba”

Kaznodzieja zaznaczył, że motocyklistów z diecezji płockiej zjednoczyła na Starym Rynku wspólna modlitwa i wspólna pasja. Przypomniał, że motocykliści chętnie włączają się w pożyteczne, charytatywne i religijne inicjatywy. Papież Franciszek otrzymał od nich specjalnie dla niego przygotowany egzemplarz motocykla Harley Davidson. Dar grupy motocyklistów „Jesus Biker International” z niemieckiej Hesji wystawiono na aukcję. Dochód ma wspomóc realizację projektu austriackiej Missio dla sierot w Ugandzie.

- Jezus to Twoje bezpieczeństwo. Jezus to Twoja droga. Jezus był drogą dla bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, dla ks. bł. Jerzego Popiełuszko, dla bł. Carlo Acutisa. Jezus może być Twoją drogą. Używając porównania można powiedzieć, że Msza św. jest autostradą do Nieba – powiedział duszpasterz.

Zaznaczył, że podróże bywają trudne, mozolne, wymagają czasami ogromnego poświęcenia, czasami są walką z samym sobą, żeby dotrzeć do celu. Życie również jest podróżą: przez trudy i cierpienie, przez dni radosne i pełne uniesienia, poprzez walkę ze złem, grzechem. Życie „naznaczone jest tajemnicą”.

- Podczas Mszy św. mówimy:  „Oto wielka tajemnica wiary”. Msza święta sprawia, że udajemy się w podróż życia pomimo trudności. Bracie motocyklisto - jeśli jedziesz w życiu bocznymi drogami, jeśli kierujesz się na bezdroża - skręć na „Autostradę do Nieba”. Ten znak na drodze to nie znak „nakazu”, ale znak wyboru - Twojego wyboru. Znajdujemy się przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: tu objawił się Jezus św. siostrze Faustynie. Niech tym bardziej nasza gorliwa modlitwa w tym miejscu zaowocuje, aby jeżdżących na motocyklach było coraz więcej a nie coraz mniej – podsumował ks. Dariusz Skoczylas.

W programie spotkania motocyklowego na zakończenie sezonu znalazło się wiele atrakcji m.in. przejazd parady motocyklistów przez miasto, występ artystyczny Mażoretek Libra  Gostynin, pokaz motocyklowy freestyle motocross, pokaz motocyklowy z udziałem Macieja Bielickiego, konkursy dla uczestników oraz koncert zespołu Zdrowa Woda.