Modlitwa za rodziny we wspomnienie św. Joanny Beretty Molli

W liturgiczne wspomnienie św. Joanny Beretty Molli, 28 kwietnia 2021 r., dzięki współpracy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, mimo trudności spowodowanych pandemią koronawirusa, została odprawiona Msza św. w intencji rodzin. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor Wydziału ds. Rodzin. Liturgię eucharystyczną przygotowali członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Beretta-molla.jpg

W 2020 r. z racji na obostrzenia sanitarne nie mogła odbyć się tradycyjna, doroczna pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli w kościele w Płocku-Imielnicy. W tym roku XV Pielgrzymki też nie można było zorganizować, ale wierni postanowili przybyć własnymi środkami lokomocji do miejsca przechowywania relikwii świętej matki. W Roku Rodziny postanowili powierzyć się wstawiennictwu św. Joanny.

Podczas kazania ks. W. Kućko zachęcał zebranych do tego, aby byli chrześcijanami, którzy biorą słowa Chrystusa na serio: - Przykładem takiej postawy może być św. Joanna, która szczególnie umiłowała życie. W czasach różnych totalitaryzmów była świadkiem życia – mówił dyrektor Wydziału ds. Rodzin.

W kazaniu postawił również pytanie, jak być świadkiem życia w naszych czasach? Jego zdaniem powinniśmy przede wszystkim nasze życie ogniskować ku życiu wiecznemu, nie zapominając jednocześnie o szacunku dla życia ziemskiego: - Prośmy o łaskę cierpliwości w czasie pandemii, byśmy czekając na wieczność, troszczyli się także o nasze ciało i zdrowie. Przez nasze ziemskie życie możemy lepiej służyć Bogu i przygotować się na spotkanie z Nim w wieczności – podpowiadał zebranym kaznodzieja.

Na koniec Mszy św. odprawiono nowennę z litanią do św. Joanny powierzając jej wstawiennictwu sprawy i intencje rodzin m.in.: trwałość małżeństw i rodzin, dar potomstwa oraz łaskę zdrowia w czasie pandemii.

Przy okazji liturgicznego wspomnienia św. Joanny i Roku Rodziny otwarto w kościele w Imielnicy wystawę pt. „RODZINA – w niej SIŁA”, przygotowaną przez Fundację TAK dla RODZINY, którą będzie można oglądać w tym miejscu przez najbliższe dwa tygodnie.

Wystawę można wypożyczać do innych parafii i miejsc, kontaktując się ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej (tel. 505-272-535).

Witold Wybult
Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Diecezji Płockiej