Młodzi w drodze IV - Pielgrzymka młodych z Płońska do Czerwińska n. Wisłą

Zapraszamy młodych na IV Młodzieżową Pielgrzymkę z Płońska do Czerwińska nad Wisłą, która w tym roku wyruszy 7 września 2024 r. z Płońska (parafia pw. św. Michała Archanioła w Płońsku), pod hasłem „Nic mnie nie odłączy od miłości Chrystusowej?”. Gościem pielgrzymki będzie Paula Jakubik.

Plakat Młodzi W Drodze 2024

Główny cel pielgrzymki

Oferta duszpasterska skierowana jest wyłącznie do młodzieży (16+). Pielgrzymujemy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W czasie drogi staramy się pomóc młodzieży podjąć odpowiednie decyzje życiowe. Z tego względu w czasie konferencji i świadectw poruszamy treści związane z rozeznawaniem powołania, a młodzieży towarzyszą również kapłani i siostry zakonne z różnych zgromadzeń.

Główna idea tegorocznej pielgrzymki

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa zaczerpnięte z listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tym roku pragniemy w sposób szczególny zastanowić się nad tym, co młodego człowieka odciąga od Pana Boga. Podejmiemy refleksję nad tym, co oferuje współczesnemu młodemu człowiekowi „świat” i skonfrontujemy tę ofertę z propozycją Pana Boga. W sposób szczególny pochylimy się nad seksualnością, ukazując piękno wstrzemięźliwości seksualnej do ślubu, a także wymiar celibatu w życiu kapłanów i zakonnych ślubów czystości. W trakcie pielgrzymki odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej, podczas której pielgrzymi będą zgłębiać miłość Chrystusa do człowieka i prawdziwą cenę, którą zapłacił Zbawiciel za wybór „światowej oferty”.

Plan dnia:
07.00 Msza Święta w par. św. Michała Archanioła w Płońsku
Po Mszy Świętej recepcja i wstępne zawiązanie wspólnoty.
08.25 – Wyjście
10.00 – Postój w Radzyminie
12.20 – Obiad w Naruszewie
14.00 – Postój w Nowym Radzikowie