Misterium Męki Pańskiej w parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku - 16 marca 2024 r.

W sobotę 16 marca br. (sobota) o godz. 19.30 w kościele parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej, w wykonaniu grupy teatralnej „Quo Vadis” z parafii pw. św. Jakuba w Płonnem.

CF014417 6400 4876 ABAE 99E2CF37568C

Z Fb parafii Płonne (diecezja płocka) można się dowiedzieć, że grupa teatralna „Quo Vadis”, to „amatorzy z pasją profesjonalistów (w liczbie około 50 osób)”. Wcześniej misterium pt. „Quo Vadis” wystawili już kilkanaście razy. Chcą „ukazać treści ewangelicznych ostatecznego zwycięstwa Boga nad grzechem oraz skłonić każdego widza do osobistej refleksji i odpowiedzi na pytanie: kim dla mnie jest Jezus?”

Misterium w ich wykonaniu, to „piękna historia, w której Bóg ofiarowuje (…) swoją Miłość”. Pomoże ono „jeszcze pełniej przeżyć nadchodzący czas Misterium Wielkiego Tygodnia i Święta Zmartwychwstania Pańskiego”.

Wstęp na Misterium Męki Pańskiej do kościoła Janowego w Płocku jest wolny. Mogą je obejrzeć wszyscy chętni płocczanie i goście spoza Płocka.