Ks. biskup Mirosław Milewski do bierzmowanych: nie wstydźcie się tego, że wierzycie

- Nie wstydźcie się tego, że wierzycie. Dawajcie świadectwo życia, w którym jest czas na codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św., spowiedź - powiedział ks. biskup Mirosław Milewski w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie (23 maja br.). Przeprowadził w niej kanoniczną wizytację pasterską i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Carlo Acutis

Bp Mirosław Milewski w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie poprosił kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, aby dał im on odwagę dawania świadectwa o tym, że wierzą w Boga: w domu rodzinnym, w szkole, wśród przyjaciół i znajomych, w środowisku życia.

- Nie wstydźcie się tego, że wierzycie. Nie dajcie się zepchnąć do przysłowiowej kruchty przez tych, którzy wieszczą w Internecie koniec Boga i koniec Kościoła. Dawajcie świadectwo życia, w którym jest czas na codzienną modlitwę czy niedzielną Mszę św., na spowiedź. Warto trochę powalczyć o autentyczny katolicyzm, a nie tylko o katolicyzm na papierze, w księdze parafialnej – uważał biskup pomocniczy.

Stwierdził, że w Internecie mówi się obecnie o Kościele często źle, a przecież „sieć, to codzienny świat ludzi młodych”. Wiele osób, gdy przyznaje się w Internecie do tego, że wierzy w Boga, jest hejtowanych. Niektórym „z tamtej strony ekranu telefonu wydaje się, że tylko oni mają rację, że mogą innych poniżać, pouczać, obrażać”.

- Skoro widzę was teraz w kościele, to chyba oznacza, że się z nimi nie utożsamiacie: chcecie przyjąć sakrament, jesteście ludźmi wiary. Dziękuję wam dziś za wasze świadectwo wiary – zaakcentował kaznodzieja.

Poza tym zachęcił młodzież do obejrzenia w kinie filmie o chłopcu, który nie bał się hejtu i który ewangelizował Internet: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Carla nazywa się często „świętym w Nike`ach”. Był nastolatkiem mającym wiele zainteresowań. Chciał, aby w Internecie znajdowały się treści opowiadające o Bogu, a przede wszystkim informacje o największym Jego darze – Eucharystii.

- Carlo Acutis, to aktualnie jeden z najpopularniejszych świętych Kościoła. Dzięki filmowi o nim można się przekonać, że świętość to nie jest coś zamierzchłego, ale powołanie dla każdego. Świętość wydarza się tu i teraz. To pierwszy beatyfikowany millenials. Zmarł mając 15 lat, po ciężkiej chorobie. Został błogosławionym Kościoła katolickiego, bo nie tylko nie wstydził się wiary, ale także umiejętnie połączył wiarę i pasję internetową – podkreślił bp Milewski.

W czasie Mszy św. bp Milewski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Podziękował za to między innymi ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski, proboszcz mławskiej parafii.