Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego (1)

Zgodnie z dawną tradycją, począwszy od Uroczystości Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, przynosimy do naszych świątyń owoce Bożego błogosławieństwa, ziemi i pracy rak ludzkich. Jest to czas dziękczynienia za plony, ale też budzenia wrażliwości na potrzebę dzielenia się chlebem i dobrocią z innymi.

Warzywa.jpg

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów, którzy pracują w parafiach wiejskich, aby zechcieli wesprzeć nasze Seminarium poprzez zbiórkę płodów ziemi.

Mam nadzieję, że także w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Czcigodni Księża włączą się w ten piękny gest i praktykę wspomagania wspólnoty seminaryjnej. Jednocześnie pragnę podziękować za dotychczasowe zaangażowanie, wrażliwość i pomoc, jakich nieustannie doświadczamy. Zapewniamy o naszej ciągłej pamięci w modlitwie, która wyraża się szczególnie w comiesięcznych Mszach świętych za wszystkich naszych darczyńców.
Zgłoszenie zbiórki proszę kierować do działu ekonomicznego (tel. 501 222 715).

Płock, dnia  14 wrzesień 2020 r.

Ks. Marek Jarosz
Rektor WSD