Komunikat Ceremoniarza Biskupiego w związku z Mszą Św. pod przewodnictwem kard. St. Dziwisza w Bazylice Katedralnej w Płocku, 21 czerwca br., godz. 11.30

Poniżej zamieszczamy ważne informacje dotyczące niedzielnej uroczystości:

Jp2-mozaika.jpg

1. Do koncelebry zaproszeni są księża dziekani, księża z instytucji diecezjalnych oraz pozostali kapłani.

2. Zakrystia dla koncelebransów będzie znajdować się na wewnętrznym dziedzińcu Opactwa pobenedyktyńskiego, skąd wszyscy wyruszą do bazyliki katedralnej w procesji wejścia.

3. Księża Dziekani są proszeni o zabranie własnej alby i cingulum. Do koncelebry zakładają przygotowane w zakrystii ornaty.

4. Pozostali koncelebransi  są proszeni o zabranie ze sobą alby, cingulum i białej stuły.

5. Bezpośrednio po Mszy św. wszyscy koncelebransi udają się w procesji wyjścia przed Dom Biskupi, gdzie Ksiądz Kardynał pobłogosławi i odsłoni mozaikę św. Jana Pawła II.

6. Miejsce parkingowe dla samochodów koncelebransów będzie znajdować się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku.

ks. Dariusz Malczyk
Ceremoniarz biskupi