III Bieg Papieski w Płońsku

150 osób wzięło udział w III Biegu Papieskim, który odbył się 16 października br. w Płońsku. W 41. rocznicę wyboru papieża z Polski zorganizowała go parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego wraz ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II.

Bieg_papieski_p_o_sk.jpg

Bieg rozpoczął się przy SP nr 4, gdzie znajduje się pomnik św. Jana Pawła II. Uczestników powitała dyrektor szkoły Kinga Rogowska, a katechetka Zofia Marek przypomniała postać Papieża Polaka. Były też pieśni papieskie, a modlitwę poprowadził ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii.

Uczestnicy biegu przebiegli 1.300 m ulicami wokół szkoły. Nad ich bezpieczeństwem czuwała Policja i Straż Miejska. Na zakończenie mogli skosztować papieskich kremówek.

„Postać św. Jana Pawła II jest wielka. Bieg sportowy, to jedna z form oddania mu czci. Jako patron, wskazuje on uczniom drogę rozwoju, aby dojrzewali do zdobywania wiedzy i poprzez to służyli ojczyźnie i Kościołowi. Uczą się od niego, jak żyć po chrześcijańsku” – powiedział ks. Zbigniew Sajewski.