Droga Krzyżowa na terenie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach

Ks. biskup Piotr Libera poprowadził 11 kwietnia br. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z udziałem jego podopiecznych, pracowników i gości: - Krzyż jest kluczem, który otwiera nam bramę do życia wiecznego z Jezusem Zmartwychwstałym – zwrócił się do uczestników nabożeństwa.

Droga_krzy_owa_go_lice.jpg

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Goślicach odbyło się w parku, otaczającym Dom Pomocy Społecznej. Krzyż na czele nieśli strażacy z OSP w Goślicach. Rozważania dla czternastu stacji Drogi Krzyżowej przygotowali pracownicy i opiekunowie mieszkańców DPS w Goślicach.

Na zakończenie bp Piotr Libera podziękował za zaproszenie na to tradycyjne, staropolskie nabożeństwo. Wielu Polaków na przestrzeni wieków praktykowało modlitwę przy stacjach Drogi Krzyżowej, bo krzyż to „znak rozpoznawczy, znak tożsamości chrześcijańskiej”.

- Dziś za krzyż w wielu regionach świata ludzie oddają życie, giną. Ich jedyną winą jest tylko to, że są chrześcijanami i mają Boga w sercu. Współcześni męczennicy za wiarę przelewają krew, łącząc się z ofiarą Jezusa Chrystusa – powiedział biskup płocki.

Dodał, że krzyż nie jest celem samym w sobie, jest kluczem, który otwiera bramę do życia wiecznego z Jezusem Zmartwychwstałym: - Niech Jezus Chrystus gości w waszych sercach, będzie w centrum waszej społeczności – życzył podopiecznym DPS.

Razem z mieszkańcami i opiekunami DPS w nabożeństwie uczestniczył jego dyrektor Mariusz Chyliński, kapelan tej placówki ks. Andrzej Krajewski, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Ciachcinie, wicestarosta płocka Iwona Sierocka.