Dożynki Diecezji Płockiej i Gminy Sońsk

Tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej i Gminy Sońsk odbędą się 25 sierpnia 2024 r. w parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.

Dożynkidp

Zapraszamy rolników, osoby związane z rolnictwem, Koła Pszczelarzy, Koła Łowieckie wraz z pocztami sztandarowymi, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkie osoby, które pragną podziękować Panu Bogu za owoce pracy rąk ludzkich.

Wspólna modlitwa będzie dla każdego z nas okazją, aby podziękować rolnikom za ich wysiłek i prosić Pana Boga, by błogosławił wszystkim pracującym na roli i ich rodzinom.

Program uroczystości:

10.00 Zbiórka delegacji z wieńcami na placu przy kościele w Sońsku

11.15 Przemarsz korowodu z wieńcami do Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie

11.45 Święcenie wieńców dożynkowych

12.00 Uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego

13.45 Ceremoniał dożynkowy: przekazanie chleba przez starostów dożynek, dzielenie się chlebem

14.00 Wystąpienia okolicznościowe

15.00 Koncert zespołu Milano

16.00 Koncert zespołu Bayer Full

17.30 Koncert Pawła Stawińskiego z zespołem

19.00 Koncert zespołu Active.

Dożynkom towarzyszyć będą:

• Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich
  • Stoiska z produktami lokalnymi
  • Stoiska branży rolniczej
  • Rękodzieło i rzemiosło
  • Gastronomia
  • Strefa zabawy dla dzieci.

Płock, dnia 8 sierpnia 2024 r.

Ks. Marek Dyga

Diecezjalny Duszpasterz Rolników