Płocki chór katedralny Pueri et Puellae Cantores Plocenses istnieje od 1998 r. (najpierw był chórem chłopięcym). Prowadzi aktywną działalność artystyczną, poza tym zapewnia oprawę muzyczną uroczystości religijnych w płockiej bazylice katedralnej. Ma na swym koncie wiele nagród, zdobytych na festiwalach w wielu krajach na świecie.
Tym razem płocki chór wziął udział w festiwalu, który odbywał się wirtualnie. Był to międzynarodowy konkurs „Christmas Inside Roma” w Rzymie. Zgłosiło się do niego około 40 chórów z całego świata m.in. z Kolumbii, Kuby, Rosji, Indonezji, Ukrainy czy Brazylii. Wysłane przez internet nagranie utworów oceniło jury pod przewodnictwem Pasquale Veleno, wykładowcy wielu włoskich konserwatoriów, który specjalizuje się w dyrygenturze chóralnej.
„Nasz chór wystąpił w dwóch kategoriach: w kategorii „Polyphonic Music do 27 lat”, w której zdobył złoty medal oraz tytuł championa Drugi złoty medal zdobyliśmy w kategorii „Choreographic Folklor”e do 15 lat. Poza tym solista chóru Krystian Szymański otrzymał złoty medal w kategorii „Lyric Vocality” za wykonanie „Arii Monestatosa” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Piosnki Dudarza” Ignacego Jana Paderewskiego” – relacjonuje Anna Bramska, dyrygent chóru.
Płocki Chór Katedralny Pueri et Puellae Cantores Plocenses działa 23 rok. Prowadzą go Anna i Wiktor Bramscy, którzy przed laty przyjechali do Płocka z Łotwy. Chór ma za sobą liczne trasy koncertowe, uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Zdobył wiele nagród na całym świecie. Przywiózł je już m.in. z Chin, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych czy Singapuru. W przeszłości chórzyści wystąpili m.in. przed Janem Pawłem II i na wzgórzu Kahlenberg w Austrii – w miejscu Odsieczy Wiedeńskiej.
Chór nagrał kilkanaście płyt, na których utrwalono przede wszystkim wykonania wielkich dzieł oratoryjnych, a także dwie płyty z cyklu „Pueri et Puellae Cantores Plocenses i organy Katedry Płockiej”. Systematycznie zapewnia oprawę muzyczną podczas niedzielnej Mszy św. oraz ważnych celebracji liturgicznych w płockiej bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także w wielu innych miejscach. Jego działalność wspiera Stowarzyszenie Przyjaciół Katedralnego Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Chór liczy około 120 osób w wieku od 7 do 27 lat, podzielonych na trzy grupy wiekowe.