Apel Caritas Diecezji Płockiej - pomoc dla powodzian

W obliczu dramatu, który rozgrywa się w wyniku powodzi w południowo-zachodniej części Polski, apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, w tym do proboszczów i parafian Diecezji Płockiej, Parafialnych Zespołów Caritas  i Szkolnych Kół Caritas, wszelkich kół wolontariatu i innych organizacji  o pomoc rzeczową.

Caritasdp

W szczególności prosimy o:

• żywność z dłuższym terminem ważności, takie, jak: konserwy, mąka, cukier, makaron, ryż, olej, woda w zgrzewkach, itd.
  • środki chemiczne oraz środki czystości, a także inne artykuły przemysłowe, z wyjątkiem ubrań, butów oraz maskotek.

Dary dla powodzian można dostarczać do naszej siedziby w Płocku - Biuro Caritas DP przy ul. Sienkiewicza 34 (godz. 8.00 – 15.00) i naszego Centrum Wolontariatu przy Tumskiej 13 (godz. 10.00-16.00), a także do wszystkich placówek Caritas na terenie Diecezji Płockiej: w Żurominie, Pułtusku, Nasielsku, Płońsku, Mławie oraz Popowie n. Bugiem.

W Biurze Caritas oraz w Centrum Wolontariatu w Płocku będą też ustawione puszki, oznakowane hasłem „Dla powodzian”. Do nich można wrzucić dobrowolną ofiarę. Pamiętajmy, że liczy się każda złotówka!

Ofiarę do puszek, na pomoc powodzianom, będzie można złożyć także podczas naszych obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, które odbędą się 28 września, w Centrum Wolontariatu, przy Tumskiej 13, w Płocku.

Udostępniamy także nasze konto na zbiórkę finansową dla powodzian. Podajemy numer konta: 06 2490 0005 0000 4530 0032 4245. Prosimy aby w tytule wpłaty wpisać „Powódź”.

Bądźmy solidarni z mieszkańcami terenów Polski, które dotyka kataklizm powodzi.

Za każdą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

Caritas Diecezji Płockiej