Apel Biskupa Płockiego o pomoc dla powodzian

Słowo Biskupa Szymona Stułkowskiego należy odczytać w kościołach i kaplicach naszej diecezji w niedzielę, 22 września br.

Pioro

APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O POMOC DLA POWODZIAN

Siostry i Bracia, od kilku dni południowo-zachodnia część Polski zmaga się ze skutkami tragicznej powodzi. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości, a straty materialne są ogromne.

W związku z tym, w odpowiedzi na prośbę ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, by w niedzielę 22 września 2024 r., po wszystkich Mszach św., przed kościołami i kaplicami Diecezji Płockiej odbyła się zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane osobom potrzebującym pomocy materialnej, za pośrednictwem Caritas Polska. Ufam, że dzięki temu uda się zabezpieczyć ich pilne potrzeby.

Jednocześnie, w duchu solidarności z naszymi rodakami, którzy z powodu powodzi muszą zmagać się z wieloma trudnościami, proszę o modlitwę w ich intencji. Niech Miłosierny Pan da im nadzieję i siły, których tak bardzo potrzebują.

Wszystkim Drogim Diecezjanom z serca dziękuję i udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

Płock, dnia 17 września 2024 r.

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

ZARZĄDZENIE: Apel Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, dotyczący pomocy powodzianom i zbiórki do puszek, proszę odczytać wiernym w niedzielę 22 września br., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych. Zebrane ofiary proszę przekazać na konto bankowe Diecezji Płockiej z dopiskiem "powódź".

Płock, dnia 17 września 2024 r.

† Mirosław Milewski
           Wikariusz Generalny