Animatorzy z diecezji płockiej na letnich oazach w Gliczarowie Górnym

Animatorzy Ruchu Światło-Życie z diecezji płockiej biorą udział w letnich oazach formacyjnych. Z powodu ograniczeń epidemicznych nie można było w tym roku zorganizować tradycyjnych oaz, ale to nie znaczy, że ruch przestał działać: „Spotykamy się na formacji, aby potem formować innych” – mówi ks. Marcin M. Kędzia moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w diecezji płockiej.

Tatry-widok-z-gliczarowa-gornego.jpg

Z powodu pandemii w tym roku latem nie zorganizowano tradycyjnych oaz dla dzieci i młodzieży, jednak nie zrezygnowano z zajęć formacyjnych i integracyjnych. 30 pełnoletnich animatorów Ruchu Światło Życie z diecezji płockiej, którzy w ciągu roku prowadzą grupy oazowe w parafiach lub są członkami diakonii, weźmie udział w dwóch tygodniowych turnusach oazowych w Gliczarowie Górnym koło Zakopanego.

Uczestnicy obecnie trwającej oazy biorą udział w konferencjach opartych na ogólnopolskich materiałach formacyjnych. Konferencje koncentrują się wokół ośmiu filarów rozwoju i dojrzałości chrześcijańskiej m.in. ewangelizacji dostosowanej do kultury, pomnażania uczniów, integralnego życia czy budowania głębszej więzi z Bogiem. W programie zajęć jest też codzienna Eucharystia, namiot spotkania czy wycieczki w góry.

„Radzimy sobie w ten sposób z ograniczeniami związanymi z pandemią, gdy nie można organizować tradycyjnych oaz. Nasi animatorzy zarazem formują się i integrują. Po wakacjach powrócą do swoich grup w parafii i wciąż będą działać w Ruchu Światło-Życie w diakoniach, zachęcając młodych ludzi do udziału w oazach” – mówi ks. Marcin M. Kędzia, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Podkreśla również, że formacja animatorów ma zasadniczy cel: chodzi o to, aby formować siebie, a potem potrafić formować innych: „Oaza wciąż działa. Pandemia nie zakończyła jej działalności w diecezji płockiej” – uważa ks. Marcin M. Kędzia.

W diecezji jeszcze w sierpniu zorganizowana zostanie Oaza Modlitwy dla animatorów, którzy nie mogli pojechać do Gliczarowa Górnego. Na jej zakończenie odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Poza tym po wakacjach zorganizowane zostaną dwa spotkania Oazy Modlitwy (jesienny i adwentowy).