300 paczek od Caritas na Śniadanie Wielkanocne

Caritas Diecezji Płockiej przygotowała Śniadanie Wielkanocne dla osób ubogich i samotnych. Po raz drugi odbędzie się ono w zmienionej formie: potrzebujący otrzymają paczki z wiktuałami, które będą mogli zjeść na śniadanie świąteczne w swoich domach i miejscach pobytu. Przygotowano około 300 paczek.

Paczka.jpg

Z powodu pandemii Caritas Diecezji Płockiej nie może zaprosić osób potrzebujących do wspólnego, wielkanocnego stołu. Po raz drugi Śniadanie Wielkanocne odbędzie się w zmienionej formie: osoby ubogie i samotne odbiorą paczki z produktami żywnościowymi. Przygotowano około 300 paczek, w których znajdują się m.in. produkty z długim terminem przydatności do spożycia oraz słodycze.

Paczki można będzie odebrać w lokalach Caritas przy ul. Sienkiewicza 54 oraz 34 w Płocku. Mogą się po nie zgłaszać osoby, które codziennie korzystają z obiadów przygotowanych przez Caritas, a także pozostali płocczanie, zmagający się z trudnościami materialnymi.

Caritas przygotowała Śniadanie Wielkanocne dla osób ubogich, samotnych i potrzebujących pomocy po raz dziewiąty z kolei. Akcja ta stała się jednym z elementów tradycji wielkanocnych Kościoła płockiego.