Personalia - Płock, dnia 24 maja 2019 r.

I. Nominacje administratorów na proboszczów parafii (z dniem 1 lipca 2019 r.)

  1. Ks. mgr Grzegorz Bednarczyk, administrator parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie, mianowany proboszczem tej parafii.
  2. Ks. mgr Krzysztof Błaszczak, administrator parafii pw. św. Wawarzyńca w Rogotwórsku, mianowany proboszczem tej parafii.
  3. Ks. mgr Adam Brzeziński, administrator parafii pw. św. Floriana w Chamsku, mianowany proboszczem tej parafii.
  4. Ks. mgr Waldemar Dziewulski, administrator parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie, mianowany proboszczem tej parafii.
  5. Ks. mgr Rafał Gutkowski, administrator parafii pw. św. Mikołaja w Duninowie, mianowany proboszczem tej parafii.
  6. Ks. mgr Jerzy Jakubowski, administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, mianowany proboszczem tej parafii.
  7. Ks. mgr Grzegorz Mazurkiewicz, administrator parafii pw. św. Aleksego w Płocku-Trzepowie, mianowany proboszczem tej parafii.
  8. Ks. mgr Rafał Michalak, administrator parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dziektarzewie, mianowany proboszczem tej parafii.
  9. Ks. mgr Grzegorz Nowomiejski, administrator parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wojnówce, mianowany proboszczem tej parafii.
  10. Ks. mgr Sławomir Szumski, administrator parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Węgrze, mianowany proboszczem tej parafii.
  11. Ks. mgr Bogdan Zalewski, administrator parafii pw. św. Małgorzaty w Rokiciu, mianowany proboszczem tej parafii. 

II. Zmiany wikariuszowskie (z dniem 22 sierpnia 2019 r.) 

  1. Ks. mgr Łukasz Chruściel, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Rocha w Cieksynie.
  2. Ks. mgr Krzysztof Cymerman, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku.
  3. Ks. mgr Wojciech Czajkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku, mianowany wikariuszem parafii par. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.
  4. Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.
  5. Ks. mgr Radosław Dąbrowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, z siedzibą w Woli Kiełpińskiej.
  6. Ks. mgr Łukasz Gach, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.
  7. Ks. mgr Stanisław Gurzkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie. 
  8. Ks. mgr Michał Guzek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie. 
  9. Ks. mgr Damian Jabłoński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.
  10. Ks. mgr Rafał Kabelis, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku.
  11. Ks. mgr Jakub Kępczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Świedziebni.
  12. Ks. mgr Robert Józef Kępczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie. 
  13. Ks. mgr Tomasz Kolczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Słupnie, otrzymuje przedłużenie nominacji na wikariusza tejże parafii.
  14. Ks. mgr Artur Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
  15. Ks. mgr Jarosław Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście.
  16. Ks. mgr Adam Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Twierdza Modlin), mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
  17. Ks. mgr Paweł Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Zielonej k. Mławy, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.
  18. Ks. mgr Grzegorz Kubiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Płocku.
  19. Ks. mgr Paweł Mariusz Kułakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Serocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy.
  20. Ks. mgr Mariusz Marciniak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa w  Makowie Mazowieckim.
  21. Ks. mgr Wojciech Nikodymczuk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.
  22. Ks. mgr Piotr Orliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.
  23. Ks. Andrzej Petrykowski, pomoc duszpasterska w parafii pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.
  24. Ks. mgr Piotr Pieczewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Rocha w Cieksynie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku.
  25. Ks. mgr Michał Podgórski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
  26. Ks. mgr Grzegorz Sieczka, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu nad Drwęcą, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.
  27. Ks. mgr Leszek Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Gostyninie. 
  28. Ks. mgr Paweł Sobiecki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Twierdza Modlin).
  29. Ks. mgr Paweł Solecki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie. 
  30. Ks. mgr Łukasz Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
  31. Ks. mgr Paweł Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.  
  32. Ks. mgr Tomasz Tomczak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
  33. Ks. mgr Marek Tomasz Wiśniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Serocku.
  34. Ks. mgr Dariusz Żuławnik, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu.  
  35. Ks. mgr Andrzej Żywiałowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.

III. Zmiana wikariuszowska (z dniem 1 lipca 2019 r.)

  1. Ks. mgr Dawid Mazurowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

IV. Inne nominacje:

  1. Ks. dr Grzegorz Adamiak, po powrocie z pracy duszpasterskiej w Islandii, z dniem 1 sierpnia 2019 r., mianowany dyrektorem ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.
  2. Ks. mgr Bartosz Leszkiewicz, pracownik Archiwum Diecezjalnego i Biblioteki WSD w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r., mianowany rezydentem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku i skierowany do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.
  3. Ks. mgr Kamil Kowalski, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, z siedzibą w Woli Kiełpińskiej, na własną prośbę, z dniem 1 września 2019 r., skierowany do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przed wyjazdem do pracy misyjnej w Zambii.
  4. Ks. mgr Wojciech Piórkowski, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, z dniem 1 sierpnia 2019 r., mianowany Odpowiedzialnym za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.
  5. Ks. mgr Marcin Sadowski, po powrocie ze studiów w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, z dniem 1 września 2019 r., mianowany dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku, diecezjalnym referentem ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich oraz rezydentem w parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, skierowanym do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.
  6. Ks. kan. mgr Andrzej Smoleń, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r., mianowany diecezjalnym duszpasterzem ludzi pracy.
  7. Ks. mgr Krzysztof Szuliński, z dniem 1 lipca 2019 r. mianowany kapelanem Domu „Leonianum” w Sikorzu.

V. Skierowania na studia

  1. Ks. mgr Paweł Dobies, wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, skierowany na studia specjalistyczne z teologii duchowości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.
  2. Ks. mgr Jacek Prusiński, ojciec duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku, skierowany na zaoczne studia z historii Kościoła w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
  3. Ks. mgr Marcin Mateusz Kędzia, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, skierowany na podyplomowe studium w Szkole Duszpasterzy Młodzieży przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

VI. Inne

Ks. dr Paweł Niewinowski, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, na własną prośbę, w dniach od 1 września 2019 r. do 23 lutego 2020 r., skierowany na urlop sabatyczny.

VII. Zwolnienia

  1. Ks. kan. mgr Robert Banasiak, p.o. dyrektora ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 31 lipca 2019 r., zwolniony z pełnionej funkcji.   
  2. Ks. mgr Bartosz Leszkiewicz, kapelan Domu „Leonianum” w Sikorzu, na własną prośbę, z dniem 30 czerwca 2019 r., zwolniony z pełnionej funkcji.
  3. Ks. dr Wojciech Kućko, Odpowiedzialny za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego, na własną prośbę, z dniem 31 lipca 2019 r., zwolniony z tej funkcji.
  4. Ks. kan. dr Andrzej Leleń, z dniem 31 sierpnia 2019 r., zwolniony z funkcji dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku oraz z funkcji diecezjalnego referenta ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich.  
  5. Ks. Tadeusz Łebkowski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, z dniem 30 czerwca 2019 r., w związku z przejściem na emeryturę, zwolniony z funkcji diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy.
  6. Ks. mgr Krzysztof Szuliński, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie i Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku, z dniem 30 czerwca 2019 r., zwolniony z pełnienia obowiązków w Hospicjum.

Płock, dnia 24 maja 2019 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

KOMUNIKAT KANCELARII KURII 

Przypominamy, że w dniu 29 maja (środa) 2019 r. o godz. 12.00 odbędzie się w Kurii Diecezjalnej w Płocku spotkanie Biskupa Płockiego i Biskupa Pomocniczego z kapłanami przechodzącymi na emeryturę oraz nowo mianowanymi księżmi proboszczami i administratorami. Na to spotkanie zapraszamy również księży administratorów, którzy zostali mianowani proboszczami. Będzie wtedy miało miejsce podziękowanie tegorocznym księżom emerytom, a także wręczenie nominacji.

Płock, dnia 24 maja 2019 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Cytat dnia

 Umiejcie życiem całym powtarzać za św. Pawłem: niekiedy „uchodzący” za „kler”, „za oszustów, a przecież prawdomówni, [...] niby umierający, a oto żyjemy, [...] jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu [...]”. 

Bp Piotr Libera - Złoty Jubileusz Kapłanów święconych w 1969 r.
Polecamy
Księga XLIII Synodu Diecezji Płockiej

W dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z wielu względów tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dlatego w sobotę 26 stycznia w Hali Sportowej w Łącku koło Płocka odbędzie się wspólne spotkanie pod hasłem: „Połączeni z Panamą”.

zobacz więcej
Proszę wpisać godzinę w prawidłowym formacie
SZUKAJ |
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x