OKÓLNIK
Okólnik 26/2019
30.09.2019
Spis treści:

Okólnik 26

KOMUNIKAT EKONOMA DIECEZJALNEGO

Czcigodni Księża, Departament Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał szczegółowe zasady postępowania przy udzielaniu dotacji z Funduszu Kościelnego na rok 2020. W myśl obowiązujących przepisów mogą się o nie ubiegać kościelne osoby prawne na realizację w 2020 r. zadań związanych z konserwacją i remontem obiektów sakralnych i kościelnych o wartości zabytkowej oraz prowadzące działalności charytatywno-opiekuńczą.

Przekazane opracowanie zawiera ważną informację o przeprowadzeniu tylko jednego naboru wniosków w terminie do 30 listopada 2019 r.

Przesyłam w załączeniu – do łaskawej wiadomości Czcigodnym Księżom  – szczegóły informacji Ministerstwa, które znajdują się na stronie internatowej MSWiA:  https://www.gov.pl/web/mswia/fundusz-koscielny

Pragnę jednocześnie nadmienić, że jednym z załączników koniecznym przy składaniu wniosku na konserwację i remont obiektów zabytkowych jest pozwolenie na budowę, a to wymaga trochę czasu, by załatwić wszelkie formalności, proszę więc zainteresowanych projektem Księży o podjęcie koniecznych działań od zaraz.

W projekcie ustawy budżetowej na rok 2020 zaplanowano 11 milionów  zł na realizację całego zadania. Podje też link do strony zawierającą przyznane dotacje na rok 2019. W przypadku zadań konserwatorsko-remontowych średnia przyznanych dotacji to 100 tys. zł.

https://www.gov.pl/attachment/c11bba90-7652-4d80-86e8-a155637524ae.

Płock, dnia 24 września 2019 r.

Ks. Roman Bagiński
Ekonom Diecezjalny

PODSUMOWANIE 38. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

I. PIELGRZYMI PIESI I DUCHOWI Z DIECEZJI PŁOCKIEJ WEDŁUG DEKANATÓW

Lp.

Miejscowość

Parafia

Liczba pielgrzymów pieszych

Liczba pielgrzymów duchowych

Proponowana liczba modlitewników na rok 2020*

DEKANAT BIELSKI (grupa biało-czerwona)

1.

Bielsk

św. Jana Chrzciciela

6

25

25

2.

Bonisław

św. Stanisława BM

-

9

10

3.

Ciachcin

św. Stanisława BM

1

11

15

4.

Gozdowo

Wszystkich Świętych

4

11

15

5.

Łęg Probostwo

św. Katarzyny

2

5

5

6.

Proboszczewice

św. Floriana

9

12

15

7.

Słupia

św. Jakuba

-

11

15

8.

Staroźreby

św. Onufrego

7

5

10

9.

Woźniki

św. Michała Archanioła

2

9

10

10.

Zagroba

św. Wojciecha

-

4

5

Razem

31

102

 

DEKANAT BODZANOWSKI (biało-czerwona)

1.

Blichowo

św. Anny

1

6

10

2.

Bodzanów

Wniebowzięcia NMP

9

7

10

3.

Bulkowo

Świętej Trójcy

-

-

5

4.

Daniszewo

Przemienienia Pańskiego

1

23

25

5.

Łętowo

Św. Jana Chrzciciela

2

6

10

6.

Miszewko Strzałkowskie

św. Mikołaja

1

-

3

7.

Miszewo Murowane

św. Anny

-

25

30

8.

Pilichowo

św. Marii Magdaleny

-

-

-

9.

Radzanowo

św. Floriana

1

34

40

10.

Święcieniec

św. Wincentego i Anastazego

-

9

10

11.

Zakrzewo

św. Apostołów Piotra i Pawła

1

-

5

Razem

16

110

 

DEKANAT CIECHANOWSKI – WSCHODNI (grupa biała)

1.

Ciechanów

Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników

13

17

20

2.

Ciechanów

św. Franciszka z Asyżu

6

15

20

3.

Ciechanów

św. Józefa

14

45

50

4.

Ciechanów

św. Tekli

11

16

20

5.

Ciemniewko

św. Mikołaja

1

1

3

6.

Gąsocin

św. Maksymiliana Kolbego

4

7

10

7.

Kraszewo

św. Zygmunta

1

-

3

8.

Łopacin

św. Leonarda

2

5

5

9.

Opinogóra

św. Zygmunta

4

-

3

10.

Pałuki

św. Gotarda

2

-

3

11.

Sońsk

św. Wita, Modesta i Krescencji

5

11

15

Razem

63

117

 

DEKANAT CIECHANOWSKI – ZACHODNI (grupa biała)

1.

Ciechanów

Matki Boskiej Fatimskiej

26

12

15

2.

Ciechanów

św. Piotra Apostoła

12

28

30

3.

Koziczynek

św. Dionizego

-

10

10

4.

Lekowo

św. Stanisława Biskupa Męczennika

8

14

15

5.

Łysakowo

św. Antoniego

-

2

3

6.

Malużyn

św. Wojciecha

-

-

3

7.

Sulerzyż

św. Mikołaja

1

3

5

8.

Zeńbok

św. Bartłomieja

-

11

15

Razem

47

80

 

DEKANAT DOBRZYŃSKI NAD DRWĘCĄ (grupa brązowa)

1.

Chrostkowo

św. Barbary

-

3

5

2.

Dobrzyń nad Drwęcą

św. Katarzyny

8

120

120

3.

Dulsk

Wniebowzięcia NMP

3

-

3

4.

Obory

Matki Boskiej Bolesnej

-

-

3

5.

Ostrowite

św. Stanisława Kostki

-

12

15

6.

Płonne

św. Jakuba

-

-

3

7.

Radomin

św. Mikołaja

-

-

3

8.

Ruże

św. Apostołów Piotra i Pawła

-

-

5

9.

Trąbin

św. Antoniego

-

-

3

Razem

12

135

 

DEKANAT DOBRZYŃSKI NAD WISŁĄ (grupa zielona)

1.

Bądkowo Kościelne

św. Szczepana

1

-

3

2.

Dobrzyń nad Wisłą

Wniebowzięcia NMP

13

54

60

3.

Mokowo

św. Marii Magdaleny

1

-

3

4.

Rokicie

św. Małgorzaty

-

13

15

5.

Siecień

św. Józefa

8

7

10

6.

Sikórz

św. Barbary

4

-

3

7.

Sobowo

św. Hieronima

7

2

3

Razem

33

76

 

DEKANAT DZIERZGOWSKI (grupa złota)

1.

Duczymin

św. Jana Nepomucena

1

-

3

2.

Dzierzgowo

Matki Boskiej Szkaplerznej

1

18

20

3.

Grudusk

św. Piotra i Pawła

8

-

5

4.

Janowo

Św. Rocha

-

-

3

5.

Krzynowłoga Mała

św. Dominika

20

38

40

6.

Krzynowłoga Wielka

Wszystkich Świętych

1

-

3

7.

Pawłowo

św. Macieja

1

8

10

Razem

32

64

 

DEKANAT GĄBIŃSKI (grupa żółta)

1.

Czermno

św. Wawrzyńca

2

15

15

2.

Dobrzyków

św. Stanisława BM

12

30

30

3.

Gąbin

św. Mikołaja

2

15

20

4.

Korzeń

św. Walentego

-

31

40

5.

Płock - Ciechomice

św. Maksymiliana Kolbego

10

21

25

6.

Szczawin

Nawiedzenia NMP

-

4

5

7.

Troszyn

św. Leonarda

6

12

15

Razem

32

128

 

DEKANAT GOSTYNIŃSKI (grupa żółta)

1.

Duninów

św. Mikołaja

3

9

10

2.

Gostynin

św. Marcina

15

43

50

3.

Gostynin

Miłosierdzia Bożego

20

38

40

4.

Lucień

św. Kazimierza

5

-

3

5.

Soczewka

Matki Boskiej Częstochowskiej

5

15

15

6.

Sokołów

św. Anny

2

16

20

7.

Solec

św. Wojciecha

-

13

15

Razem

50

134

 

DEKANAT MAKOWSKI (grupa złota)

1.

Bogate

św. Jana Ewangelisty

4

-

25

2.

Gołymin

św. Jana Chrzciciela

1

19

15

3.

Karniewo

Wszystkich Świętych

12

31

50

4.

Krasne

św. Jana Chrzciciela

6

13

25

5.

Maków Mazowiecki 

św. Józefa

8

18

25

6.

Maków Mazowiecki

św. Brata Alberta

7

24

50

7.

Szwelice

św. Jana Chrzciciela

2

23

15

8.

Węgrzynowo

św. Ducha Świętego

3

-

3

Razem

43

128

 

DEKANAT MŁAWSKI WSCHODNI (grupa miedziana)

1.

Dębsk

św. Stanisława Kostki

-

-

5

2.

Grzebsk

Św. Leonarda

-

6

 

3.

Janowiec Kościelny

św. Jana Chrzciciela

-

-

3

4.

Mława

św. Stanisława BM

3

19

30

5.

Stupsk

św. Wojciecha

-

-

3

6.

Szydłowo

św. Marii Magdaleny

-

4

5

7.

Wieczfnia Kościelna

św. Stanisława BM

2

-

3

8.

Wyszyny Kościelne

Matki Boskiej Różańcowej

2

-

3

9.

Żmijewo Kościelne

Matki Boskiej Szkaplerznej

-

-

3

Razem

7

29

 

DEKANAT MŁAWSKI ZACHODNI (grupa miedziana)

1.

Bogurzyn

Św. Doroty

-

-

3

2.

Lipowiec

Św. Mikołaja

3

-

3

3.

Mława

Matki Bożej Królowej Polski

6

20

25

4.

Mława

Św. Jana Kantego

1

38

40

5.

Mława

Świętej Rodziny

14

38

40

6.

Szreńsk

Św. Wojciecha

5

-

3

7.

Wojnówka

Św. Stanisława Kostki

1

-

3

Razem

30

96

 

DEKANAT NASIELSKI (grupa błękitna)

1.

Cieksyn

św. Rocha

10

-

3

2.

Joniec

św. Ludwika

-

-

3

3.

Klukowo

św. Stanisława BM

1

-

3

4.

Nasielsk/Stare Pieścirogi

św. Katarzyny

7

11

15

5.

Nasielsk

św. Wojciecha

36

86

90

6.

Nuna

bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

5

13

20

7.

Nowe Miasto

św. Anny

4

20

20

8.

Strzegocin

Matki Boskiej Szkaplerznej

5

10

10

9.

Winnica

Matki Boskiej Pocieszycielki Strapionych

9

20

20

10.

Stara Wrona

św. Stanisława BM

7

10

10

Razem

84

170

 

DEKANAT PŁOCKI – WSCHODNI (grupy: biało-czerwona i pomarańczowa)

1.

Płock

św. Stanisława Kostki

20

99

100

2.

Płock

Matki Boskiej Fatimskiej

7

8

10

3.

Płock

św. Józefa

3

20

25

4.

Płock

Świętego Krzyża

27

42

50

5.

Płock

św. Wojciecha

8

24

25

6.

Płock-Imielnica

św. Jakuba

19

27

30

7.

Rogozino

św. Faustyny

1

-

3

8.

Słupno

św. Marcina

7

23

25

Razem

92

243

 

DEKANAT PŁOCKI – ZACHODNI (grupa biało-czerwona)

1.

Płock

św. Zygmunta (katedra)

7

22

30

2.

Płock

św. Bartłomieja

6

14

20

3.

Płock

św. Jadwigi Królowej

17

23

30

4.

Płock

św. Jana Chrzciciela

4

36

40

5.

Płock

Ducha Świętego

9

6

10

6.

Płock

św. Maksymiliana Kolbego

1

12

15

7.

Płock-Radziwie

św. Benedykta

3

15

15

8.

Płock-Trzepowo

św. Aleksego

3

-

3

9.

Biała

św. Jadwigi Śląskiej

6

3

5

10.

Brwilno

św. Andrzeja Apostoła

10

11

15

Razem

66

142

 

DEKANAT PŁOŃSKI POŁUDNIOWY (grupa granatowa)

1.

Gumino

św. Pankracego

1

7

10

2.

Krysk

św. Floriana

1

6

10

3.

Kucice

św. Michała Archanioła

-

-

-

4.

Naruszewo

św. Tekli

2

10

10

5.

Płońsk

św. Michała Archanioła

12

29

30

6.

Płońsk

św. o. Pio

7

11

15

7.

Radzymin

św. Apostołów Piotra i Pawła

2

5

5

8.

Skołatowo

św. Achacjusza

4

-

3

Razem

29

68

 

DEKANAT PŁOŃSKI PÓŁNOCNY (grupa granatowa)

1.

Baboszewo

Św. Urbana

6

10

10

2.

Dziektarzewo

Św. Katarzyny

1

7

10

3.

Królewo

Św. Zygmunta

3

5

5

4.

Płońsk

Św. Maksymiliana

20

69

70

5.

Sarbiewo

Św. Antoniego

1

-

3

6.

Smardzewo

Św. Stanisława Kostki

1

6

10

7.

Sochocin

Św. Jana Chrzciciela

5

9

10

Razem

37

106

 

DEKANAT PRZASNYSKI (grupa złota)

1.

Czernice Borowe

św. Stanisława BM

2

46

50

2.

Skierkowizna

św. Andrzeja Boboli

1

10

10

3.

Przasnysz

św. Stanisława Kostki

8

1

3

4.

Przasnysz

św. Wojciecha

7

18

20

5.

Przasnysz

Chrystusa Zbawiciela

6

14

20

6.

Rostkowo

św. Stanisława Kostki

-

17

20

7.

Święte Miejsce

św. Stanisława BM

-

29

30

8.

Węgra

św. Jana Chrzciciela

4

34

35

9.

Zielona Ciechanowska

św. Mateusza

2

-

3

Razem

30

169

 

DEKANAT PUŁTUSKI (grupa srebrna)

1.

Gzy

św. Walentego

1

-

5

2.

Obryte

św. Jana Chrzciciela

7

1

5

3.

Pniewo

św. Apostołów Piotra i Pawła

39

9

10

4.

Przewodowo

św. Rocha

2

13

15

5.

Pułtusk

św. Jana Pawła II

4

22

30

6.

Pułtusk

św. Józefa

4

58

60

7.

Pułtusk

św. Mateusza

9

15

20

8.

Pułtusk

św. Stanisława Kostki

5

-

5

9.

Pułtusk-Popławy

Miłosierdzia Bożego

9

-

3

10.

Sokołowo

Niepokalanego Poczęcia NMP

-

3

5

11.

Szyszki

św. Bartłomieja

2

6

10

12.

Zambski

św. Wojciecha

1

-

3

Razem

83

127

 

DEKANAT RACIĄSKI (grupa granatowa)

1.

Drobin

św. Stanisława BM

8

8

10

2.

Góra

św. Jakuba Apostoła

1

1

5

3.

Gradzanowo

św. Katarzyny

2

-

5

4.

Gralewo

św. Małgorzaty

5

24

30

5.

Koziebrody

św. Jakuba Apostoła

5

-

3

6.

Krajkowo

św. Trójcy

1

-

3

7.

Raciąż

św. Wojciecha

16

59

70

8.

Rogotwórsk

św. Wawrzyńca

1

-

5

9.

Siemiątkowo

św. Kazimierza

-

-

3

10.

Unieck

św. Jakuba Apostoła

2

-

3

Razem

41

92

 

DEKANAT RYPIŃSKI (grupa brązowa)

1.

Okalewo

Matki Boskiej Szkaplerznej

2

-

3

2.

Osiek

Wniebowzięcia NMP

-

10

10

3.

Radziki

św. Katarzyny

-

-

3

4.

Rogowo

św. Bartłomieja

7

19

20

5.

Rypin

św. Stanisława Kostki

13

100

100

6.

Rypin

św. Trójcy

16

16

20

7.

Sadłowo

św. Jana Chrzciciela

-

60

60

8.

Skrwilno

św. Anny

7

20

20

9.

Strzygi

św. Stanisława BM

1

6

10

10.

Świedziebnia

św. Bartłomieja

1

-

3

11.

Żałe

św. Anny

-

2

5

Razem

47

233

 

DEKANAT SEROCKI (grupa srebrna)

1.

Dzierżenin

św. Tomasza Apostoła

5

16

20

2.

Pokrzywnica

św. Józefa

4

9

10

3.

Popowo Kościelne

Narodzenia NMP

2

41

50

4.

Serock

św. Anny

8

10

10

5.

Smogorzewo

Nawiedzenia NMP

-

8

10

6.

Zatory

św. Małgorzaty

12

19

20

7.

Zegrze

św. Antoniego

17

10

15

Razem

48

113

 

DEKANAT SIERPECKI (grupa zielona)

1.

Borkowo Kościelne

św. Apolonii

3

-

3

2.

Gójsk

św. Mikołaja

5

17

20

3.

Goleszyn

św. Mateusza Ewangelisty

1

3

5

4.

Jeżewo

św. Bartłomieja

2

-

3

5.

Kurowo

św. Piotra i Pawła

1

-

3

6.

Lutocin

św. Mateusza

2

-

3

7.

Łukomie

św. Antoniego

-

-

3

8.

Rościszewo

św. Józefa

2

40

40

9.

Sierpc

św. Benedykta

6

-

5

10.

Sierpc

św. Maksymiliana Kolbego

9

19

20

11.

Sierpc

św. Wita, Modesta i Krescencji

14

29

30

12.

Szczutowo

św. Marii Magdaleny

1

5

5

13.

Zawidz Kościelny

św. Marcina

6

10

10

Razem

52

123

 

DEKANAT STRZEGOWSKI (grupa biała)

1.

Dąbrowa

św. Stanisława BM

2

-

3

2.

Glinojeck

św. Stanisława BM

6

9

10

3.

Niedzbórz

św. Mikołaja

2

-

3

4.

Radzanów

św. Rocha

-

-

3

5.

Strzegowo

św. Anny

10

1

5

6.

Unierzyż

św. Walentego

-

-

3

7.

Żurominek Kapitulny

św. Stanisława BM

-

2

5

Razem

20

12

 

DEKANAT TŁUCHOWSKI (grupa zielona)

1.

Bożewo

św. Jakuba

1

24

30

2.

Ligowo

św. Mateusza Ewangelisty

-

-

3

3.

Mochowo

św. Marcina

-

7

10

4.

Skępe

Miłosierdzia Bożego

6

3

5

5.

Skępe

Zwiastowania NMP

-

-

3

6.

Sudragi

Św. Maksymiliana Kolbego

-

-

5

7.

Tłuchowo

Wniebowzięcia NMP

5

12

15

Razem

12

46

 

DEKANAT WYSZOGRODZKI (grupa granatowa)

1.

Czerwińsk

Zwiastowania NMP

1

-

3

2.

Grodziec

św. Bartłomieja

-

-

3

3.

Kobylniki

św. Anny

-

1

3

4.

Mała Wieś

św. Maksymiliana Kolbego

-

10

10

5.

Orszymowo

św. Floriana

4

11

15

6.

Radzikowo

św. Jana Chrzciciela

-

-

-

7.

Rębowo

św. Jana Chrzciciela

-

-

3

8.

Wyszogród

Św. Trójcy

9

9

10

9.

Żukowo

św. Wawrzyńca

2

10

10

Razem

16

41

 

DEKANAT ZAKROCZYMSKI (grupa błękitna)

1.

Chociszewo

św. Leonarda

-

-

3

2.

Kamienica

Opatrzności Bożej

-

21

25

3.

Kroczewo

św. Jana Chrzciciela

8

15

20

4.

Nowy Dwór Maz. (Modlin Stary)

św. Maksymiliana Kolbego

17

47

50

5.

Nowy Dwór Maz. (Modlin-Twierdza)

św. Barbary

14

22

25

6.

Pomiechowo

św. Anny

19

15

15

7.

Smoszewo

św. Mateusza

1

-

3

8.

Zakroczym

św. Józefa

1

-

3

Razem

60

120

 

DEKANAT ŻUROMIŃSKI (grupa brązowa)

1.

Bieżuń

św. Stanisława BM

6

9

10

2.

Chamsk

św. Floriana

2

-

5

3.

Dłutowo

św. Wawrzyńca

-

-

3

4.

Kuczbork

św. Bartłomieja

-

5

5

5.

Lubowidz

Św. Andrzeja

3

-

5

6.

Niechłonin

Wszystkich Świętych

-

-

3

7.

Poniatowo

św. Floriana

7

-

5

8.

Sarnowo

św. Józefa

1

27

30

9.

Syberia

św. Józefa

-

-

3

10.

Zielona

św. Marcina

-

8

10

11.

Zieluń

św. Jana Nepomucena

3

33

40

12.

Żuromin

św. Antoniego

15

1

10

Razem

37

83

 

                             

II. PIELGRZYMI PIESI I DUCHOWI

WEDŁUG GRUP

Lp.

Grupa

Liczba pielgrzymów

Pieszych

Liczba pielgrzymów duchowych

Razem

W tym

Razem

z diecezji płockiej

z innych diecezji

1.

Biała

152

143

9

209

2.

Biało – czerwona

177

161

16

498

3.

Błękitna

165

147

18

290

4.

Brązowa

101 

97

4

451

5.

Granatowa

119

113

6

307

6.

Miedziana

53

44

9

125

7.

Pomarańczowa

94

82

12

99

8.

Srebrna

163

123

40

240

9.

Zielona

77

77

0

245

10.

Złota

118

98

20

361

11.

Żółta

79

70

9

262

Razem

1298

1155

143

3087

RAZEM:               

1.298 pielgrzymów pieszych, w tym: 1.155 z diecezji płockiej, 143 z innych diecezji.

3.087 pielgrzymów duchowych.

Najwięcej pieszych pielgrzymów wędrowało z następujących parafii: Pniewo – 39, Nasielsk – św. Wojciecha – 36, Płock – św. Krzyża – 27, Ciechanów – MB Fatimskiej – 26, Krzynowłoga Mała, Gostynin – Miłosierdzia Bożego, Płock – św. Stanisława Kostki, Płońsk – św. Maksymiliana – po 20.

W 38. PPDP wzięło udział 40 księży, w tym: 11 proboszczów, 23 wikariuszy, 5 pracujących w Instytucjach, Urzędach i na Funkcjach Diecezjalnych oraz 1 student. 35 księży wędrowało w grupach, a pozostałych 5 posługiwało w Służbach.

III. UWAGI:

  1. Podliczanie liczby pielgrzymów zostało zamknięte 29 września b.r. Jeśli w jakiejś parafii pozostały jeszcze listy pielgrzymów duchowych bądź ofiary przez nich złożone, prosimy o dostarczenie ich do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Płockiej w możliwie najszybszym czasie. W przyszłym roku proszę o jak najszybsze dostarczenie list do Biura Pielgrzymkowego przed Pielgrzymką bądź do Wydziału Duszpasterskiego w trakcie i po Pielgrzymce.
  2. Zaproponowana liczba modlitewników duchowych na 2020 rok wynika z liczby pielgrzymów duchowych w roku 2019 i z poprzednich lat, bądź z osobistych sugestii Księży Proboszczów. Jeśli ta liczba ma być większa bądź mniejsza, proszę o osobisty kontakt, mailowy: xjacek78@gmail.com, bądź telefoniczny: 785 621 791. Proszę to uczynić jak najszybciej.
  3. Gdyby pojawiły się wątpliwości co do podanych liczb, proszę o życzliwy kontakt w celu wyjaśnienia.

IV. PODZIĘKOWANIA:

1. Księdzu Biskupowi Płockiemu Piotrowi Liberze za modlitwę w intencji 38. PPDP;

2. Księdzu Biskupowi Mirosławowi Milewskiemu za modlitwę, odwiedzanie na trasie i wielką życzliwość;

3. Księżom Przewodnikom za podjęcie trudu poprowadzenia grup pielgrzymkowych;

4. Innym Księżom idącym do Jasnogórskiej Pani za ich ofiarną pracę kapłańską;

5. Siostrom Zakonnym za świadectwo wiary i wspólne pielgrzymowanie;

6. Wszystkim służbom pielgrzymkowym za pomoc w organizacji tegorocznej Pielgrzymki;

7. Służbom medialnym: Katolickiemu Radiu Diecezji Płockiej i Gościowi Niedzielnemu za transmisje, zdjęcia, reportaże i wszelkie inne formy propagowania 38. PPDP;

8. Wszystkim wspólnotom parafialnym z ich duszpasterzami, które po drodze wspierały i wspomagały: dobrym słowem, noclegiem, pożywieniem;

9. Wreszcie wszystkim Pątnikom, którzy podjęli trud pielgrzymowania za piękne świadectwo wiary;

10. Wszystkim pielgrzymom duchowym, którzy wspierali nieocenioną i niepoliczalną modlitwą;

11. Wszystkim kapłanom, którzy w swoich parafiach organizowali Apele Jasnogórskie i wspólne spotkania;

12. I wszystkim innym ludziom dobrej woli i wielkiego serca.

Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi, a Maryja, nasza Matka niech wyprasza potrzebne łaski.

Płock, 29 września 2019 r.

Ks. Jacek Prusiński
Główny Przewodnik 38. Pieszej Pielgrzymki
Diecezji Płockiej na Jasną Górę

PERSONALIA

Nominacja

Pani mgr Sylwia Kaczkowska, z dniem 1 września 2019 r., mianowana wicedyrektorem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Płocku oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bł. bp. Leona Wetmańskiego w Płocku.

Zwolnienie

Pani dr Renata Biernat, wicedyrektor Szkół Katolickich w Płocku, z dniem 31 sierpnia 2019 r., zwolniona z pełnionych obowiązków.

Płock, dnia 30 września 2019 r.

Ks. Dariusz Rogowski
Notariusz

Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 30 września 2019 r.
Nr 2351/2019

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x