OKÓLNIK
Okólnik 23/2018
22.08.2018
Spis treści:

Okólnik 23

DEKRET

Kierując się dobrem diecezji płockiej i mając na uwadze zadania istotnych struktur Kościoła partykularnego, jakimi są dekanaty (por. kan. 553-555 Kodeksu Prawa Kanonicznego i prawodawstwo XLIII Synodu Diecezji Płockiej [m.in. Dekret synodalny Dzieje, organizacja i wspólnota Kościoła Płockiego, s. 36 – 41; Instrukcje: O wizytacji dziekańskiej, O konferencjach dekanalnych, O zadaniach dekanalnego ojca duchownego, s. 541-544]), wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom pastoralnym i administracyjnym, uwzględniając uwarunkowania historyczne i geograficzne, eryguję niniejszym z dniem 1 września 2018 roku, cztery nowe dekanaty: Mławski Wschodni, Mławski Zachodni, Płoński Południowy, Płoński Północny.

Ponadto, z dniem 1 września 2018 roku, dokonuję korekty granic sześciu już istniejących dekanatów: Ciechanowskiego Zachodniego, Dzierzgowskiego, Gąbińskiego, Gostynińskiego, Płockiego Zachodniego i Przasnyskiego.

Ustanawiam tym samym nową strukturę dekanatów diecezji płockiej. W skład poszczególnych dekanatów wchodzą następujące parafie: 

I. Dekanat Bielski

1. Bielsk; 2. Bonisław; 3. Ciachcin; 4. Gozdowo; 5. Łęg; 6. Proboszczewice; 7. Słupia; 8. Staroźreby; 9. Woźniki; 10. Zagroba

II. Dekanat Bodzanowski

1. Blichowo; 2. Bodzanów; 3. Bulkowo; 4. Daniszewo; 5. Łętowo; 6. Miszewko Strzałkowskie; 7. Miszewo Murowane; 8. Pilichowo; 9. Radzanowo; 10. Święcieniec; 11. Zakrzewo

III. Dekanat Ciechanowski Wschodni

1. Ciechanów, pw. Bł. Płockich Biskupów Męczenników; 2. Ciechanów, pw. św. Józefa; 3. Ciechanów, pw. św. Franciszka z Asyżu; 4. Ciechanów, pw. św. Tekli; 5.  Ciemniewko; 6. Gąsocin; 7. Kraszewo; 8. Łopacin; 9. Opinogóra; 10. Pałuki; 11. Sońsk

IV. Dekanat Ciechanowski Zachodni

1. Ciechanów, pw. św. Piotra Apostoła; 2. Ciechanów, pw. Matki Bożej Fatimskiej; 3. Koziczynek; 4. Lekowo; 5. Łysakowo; 6. Malużyn; 7. Sulerzyż; 8. Zeńbok

V. Dekanat Dobrzyń N. Drwęcą

1. Chrostkowo; 2. Dobrzyń n. Drwęcą; 3. Dulsk; 4. Obory; 5. Ostrowite; 6. Płonne; 7. Radomin; 8. Ruże; 9. Trąbin

VI. Dekanat Dobrzyń N. Wisłą

1. Bądkowo; 2. Dobrzyń n. Wisłą; 3. Mokowo; 4. Rokicie; 5. Siecień; 6. Sikórz; 7. Sobowo

VII. Dekanat Dzierzgowski

1. Duczymin; 2. Dzierzgowo; 3. Grudusk; 4. Janowo; 5. Krzynowłoga Mała; 6. Krzynowłoga Wielka; 7. Pawłowo Kościelne

VIII. Dekanat Gąbiński

1. Czermno; 2. Dobrzyków; 3. Gąbin; 4. Korzeń; 5. Płock-Ciechomice, pw. św. Maksymiliana Kolbego; 6. Szczawin Kościelny; 7. Troszyn

IX. Dekanat Gostyniński

1. Duninów; 2. Gostynin, pw. Miłosierdzia Bożego; 3. Gostynin, pw. św. Marcina; 4. Lucień; 5. Soczewka; 6. Sokołów; 7. Solec

X. Dekanat Makowski

1. Bogate; 2. Gołymin; 3. Karniewo; 4. Krasne; 5. Maków Mazowiecki, pw. św. Brata Alberta; 6. Maków Mazowiecki, pw. św. Józefa; 7. Szwelice; 8.  Węgrzynowo

XI. Dekanat Mławski Wschodni

1. Dębsk; 2. Grzebsk; 3. Janowiec Kościelny; 4. Mława pw. św. Stanisława BM; 5. Stupsk; 6. Szydłowo; 7. Wieczfnia Kościelna; 8. Wyszyny; 9. Żmijewo

XII. Dekanat Mławski Zachodni

1. Bogurzyn; 2. Lipowiec Kościelny; 3. Mława, pw. Matki Bożej Królowej Polski; 4. Mława, pw. św. Jana Kantego; 5. Mława pw. Świętej Rodziny; 6. Szreńsk; 7. Wojnówka

XIII. Dekanat Nasielski

1. Cieksyn; 2. Joniec; 3. Klukowo; 4. Nasielsk, pw. św. Katarzyny; 5. Nasielsk, pw. św. Wojciecha; 6. Nowe Miasto; 7. Nuna; 8. Strzegocin; 9. Winnica; 10. Wrona

XIV. Dekanat Płocki Wschodni

1. Płock, pw. Matki Bożej Fatimskiej; 2. Płock, pw. św. Jakuba; 3. Płock, pw. św. Józefa; 4. Płock, pw. Świętego Krzyża; 5. Płock, pw. św. Stanisława Kostki; 6. Płock, pw. św. Wojciecha; 7. Rogozino; 8. Słupno

XV. Dekanat Płocki Zachodni

1. Biała; 2. Brwilno; 3. Płock, pw. Ducha Świętego; 4. Płock-Radziwie, pw. św. Benedykta; 5. Płock, pw. św. Bartłomieja; 6. Płock, pw. św. Jadwigi Królowej; 7. Płock, pw. św. Jana Chrzciciela; 8. Płock, pw. św. Maksymiliana Kolbego; 9. Płock, pw. św. Zygmunta; 10. Płock-Trzepowo, pw. św. Aleksego

XVI. Dekanat Płoński Południowy

1. Gumino; 2. Krysk; 3. Kucice; 4. Naruszewo; 5. Płońsk, pw. św. Michała Archanioła; 6. Płońsk, pw. św. Ojca Pio; 7. Radzymin; 8. Skołatowo

XVII. Dekanat Płoński Północny

1. Baboszewo; 2. Dziektarzewo; 3. Królewo; 4. Płońsk, pw. św. Maksymiliana Kolbego; 5. Sarbiewo; 6. Smardzewo; 7. Sochocin

XVIII. Dekanat Przasnyski

1. Czernice Borowe; 2. Przasnysz, pw. Chrystusa Zbawiciela; 3. Przasnysz, pw. św. Stanisława Kostki; 4. Przasnysz, pw. św. Wojciecha; 5. Rostkowo; 6. Skierkowizna; 7. Święte Miejsce; 8. Węgra; 9. Zielona k. Ciechanowa

XIX. Dekanat Pułtuski

1. Gzy; 2. Obryte; 3. Pniewo; 4. Przewodowo; 5. Pułtusk-Popławy, pw. Miłosierdzia Bożego; 6. Pułtusk, pw. św. Jana Pawła II; 7. Pułtusk, pw. św. Józefa; 8. Pułtusk, pw. św. Mateusza; 9. Pułtusk, pw. św. Stanisława Kostki; 10. Sokołowo; 11. Szyszki; 12. Zambski

XX. Dekanat Raciąski

1. Drobin; 2. Góra; 3. Gradzanowo; 4. Gralewo; 5. Koziebrody; 6. Krajkowo; 7. Raciąż; 8. Rogotwórsk; 9. Siemiątkowo; 10. Unieck

XXI. Dekanat Rypiński

1. Okalewo; 2. Osiek; 3. Radziki; 4. Rogowo; 5. Rypin, pw. św. Stanisława Kostki; 6. Rypin, pw. Świętej Trójcy; 7. Sadłowo; 8. Skrwilno; 9. Strzygi; 10. Świedziebnia; 11. Żałe

XXII. Dekanat Serocki

1. Dzierżenin; 2. Pokrzywnica; 3. Popowo; 4. Serock; 5. Smogorzewo; 6. Zatory; 7. Zegrze

XXIII. Dekanat Sierpecki

1. Borkowo; 2. Goleszyn; 3. Gójsk; 4. Jeżewo; 5. Kurowo; 6. Lutocin; 7. Łukomie; 8. Rościszewo; 9. Sierpc; pw. św. Benedykta; 10. Sierpc, pw. św. Maksymiliana Kolbego; 11. Sierpc, pw. św. Wita, Modesta i Krescencji; 12. Szczutowo; 13. Zawidz

XXIV. Dekanat Strzegowski

1. Dąbrowa; 2. Glinojeck; 3. Niedzbórz; 4. Radzanów n. Wkrą; 5. Strzegowo; 6. Unierzyż; 7. Żurominek Kapitulny

XXV. Dekanat Tłuchowski

1. Bożewo; 2. Ligowo; 3. Mochowo; 4. Skępe, pw. Miłosierdzia Bożego; 5. Skępe, pw. Zwiastowania NMP; 6. Sudragi; 7. Tłuchowo

XXVI. Dekanat Wyszogrodzki

1. Czerwińsk; 2. Grodziec; 3. Kobylniki; 4. Mała Wieś; 5. Orszymowo; 6. Radzikowo; 7. Rębowo; 8. Wyszogród; 9. Żukowo

XXVII. Dekanat Zakroczymski

1. Chociszewo; 2. Kamienica; 3. Kroczewo; 4. Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin Twierdza) pw. św. Barbary; 5. Nowy Dwór Mazowiecki, pw. św. Maksymiliana Kolbego; 6. Pomiechowo; 7. Smoszewo; 8. Zakroczym

XXVIII. Dekanat Żuromiński

1. Bieżuń; 2. Chamsk; 3. Dłutowo; 4. Kuczbork; 5. Lubowidz; 6. Niechłonin; 7. Poniatowo; 8. Sarnowo; 9. Syberia; 10. Zielona k. Mławy; 11. Zieluń; 12. Żuromin

Ufam, że nowe struktury dekanalne przyczynią się do bardziej owocnej współpracy kapłanów i skuteczniejszego oddziaływania duszpasterskiego.

Wszystkim wspólnotom dekanalnym z serca błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Płock, dnia 15 sierpnia 2018 r.
w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki

Nr 1975 / 2018

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

NOMINACJE NA DZIEKANÓW, WICEDZIEKANÓW I OJCÓW DUCHOWNYCH Z DNIEM 1 WRZEŚNIA 2018 ROKU

I. Dekanat Bielski 

Ks. prał. mgr Kazimierz Dziadak, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach, mianowany dziekanem dekanatu bielskiego.

Ks. mgr Zbigniew Załęcki, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Łęgu, mianowany wicedziekanem dekanatu bielskiego.

Ks. mgr Andrzej Krajewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Ciachcinie, mianowany ojcem  duchownym księży w dekanacie bielskim. 

II. Dekanat Bodzanowski

Ks. Włodziemierz Dzieńkowski, proboszcz parafii pw. św. Anny w Blichowie, mianowany dziekanem dekanatu bodzanowskiego.

Ks. mgr Krzysztof Kosewski, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zakrzewie, mianowany wicedziekanem dekanatu bodzanowskiego. 

Ks. Eugeniusz Światkowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie bodzanowskim.

III. Dekanat Ciechanowski Wschodni

Ks. kan. mgr Zbigniew Adamkowski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany dziekanem dekanatu ciechanowskiego wschodniego.

Ks. kan. Jan Dzieniszewski, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, mianowany wicedziekanem dekanatu ciechanowskiego wschodniego.

Ks. kan. Wojciech Hubert, proboszcz parafii pw. św. Tekli w Ciechanowie, mianowany ojcem  duchownym księży w dekanacie ciechanowskim wschodnim.

IV. Dekanat Ciechanowski Zachodni

Ks. prał. mgr Eugeniusz Graczyk, proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, mianowany dziekanem dekanatu ciechanowskiego zachodniego.

Ks. kan. mgr Jan Jóźwiak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, mianowany wicedziekanem dekanatu ciechanowskiego zachodniego. 

Ks. kan. mgr Janusz Rumiński, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Sulerzyżu, mianowany ojcem  duchownym księży w dekanacie ciechanowskim zachodnim.

V. Dekanat Dobrzyń n. Drwęcą

Ks. kan. mgr Jarosław Kulesza, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany dziekanem dekanatu dobrzyńskiego nad Drwęcą.

Ks. mgr Leszek Błaszczak, proboszcz parafii pw. św. Jakuba w Płonnem, mianowany wicedziekanem dekanatu dobrzyńskiego nad Drwęcą.

Ks. Włodziemierz Durbas O.Carm., proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Oborach, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie dobrzyńskim nad Drwęcą.

VI.Dekanat Dobrzyń n. Wisłą

Ks. kan. mgr Jan Zega, proboszcz parafii pw. św. Szczepana w Bądkowie Kościelnym, mianowany dziekanem dekanatu dobrzyńskiego nad Wisłą.

Ks. mgr Zbigniew Milczarek, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Mokowie, mianowany wicedziekanem dekanatu dobrzyńskiego nad Wisłą.

Ks. kan. mgr Henryk Lewandowski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu nad Wisłą, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie dobrzyńskim nad Wisłą.

VII. Dekanat Dzierzgowski

Ks. prał. mgr Piotr Joniak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie, mianowany dziekanem dekanatu dzierzgowskiego.

Ks. mgr Jacek Wichorowski, proboszcz parafii pw. św. Dominika w Krzynowłodze Małej, mianowany wicedziekanem dekanatu dzierzgowskiego.

Ks. kan. mgr Tomasz Opaliński, proboszcz parafii pw. św. Rocha w Janowie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie dzierzgowskim.

VIII. Dekanat Gąbiński

Ks. kan. dr Daniel Kwiatkowski, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Korzeniu, mianowany dziekanem dekanatu gąbińskiego.

Ks. kan. dr Andrzej Świderski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie, mianowany  wicedziekanem dekanatu gąbińskiego.

Ks. Tadeusz Żerdziewski, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Czermnie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie gąbińskim. 

IX. Dekanat Gostyniński 

Ks. kan. mgr Ryszard Kruszewski, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany dziekanem dekanatu gostynińskiego.

Ks. mgr Adam Łach, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Duninowie, mianowany wicedziekanem dekanatu gostynińskiego.

Ks. mgr Jerzy Jakubowski, administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie gostynińskim.

X. Dekanat Makowski

Ks. kan. mgr Stanisław Dziekan, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim, mianowany dziekanem dekanatu makowskiego.

Ks. kan. mgr Sławomir Filipski, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie, mianowany wicedziekanem dekanatu makowskiego.

Ks. mgr Marek Dyga, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szwelichach, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie makowskim.

XI. Dekanat Mławski Wschodni

Ks. kan. dr Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie, mianowany dziekanem dekanatu mławskiego wschodniego.

Ks. kan. mgr Krzysztof Dziadak, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku, mianowany wicedziekanem dekanatu mławskiego wschodniego.

Ks. kan. mgr Sławomir Krasiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie mławskim wschodnim.

XII. Dekanat Mławski Zachodni

Ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, mianowany dziekanem dekanatu mławskiego zachodniego.

Ks. kan. mgr Roman Tomaszewski, proboszcz parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie, mianowany wicedziekanem dekanatu mławskiego zachodniego.

Ks. kan. mgr Sławomir Kowalski, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie mławskim.

XIII. Dekanat Nasielski

Ks. kan. Tadeusz Pepłoński, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku, mianowany dziekanem dekanatu nasielskiego.

Ks. mgr Sławomir Karłowicz, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM we Wronie Starej, mianowany wicedziekanem dekanatu nasielskiego.

Ks. mgr Zbigniew Maciejewski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie nasielskim.

XIV. Dekanat Płocki Wschodni

Ks. kan. mgr Ryszard Paradowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku, mianowany dziekanem dekanatu płockiego wschodniego.

Ks. kan. mgr Andrzej Smoleń, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Płocku, mianowany  wicedziekanem dekanatu płockiego wschodniego.

Ks. mgr Grzegorz Dobrzeniecki, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie płockim wchodnim.

XV. Dekanat Płocki Zachodni

Ks. kan. mgr Stefan Cegłowski, proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Płocku, mianowany dziekanem dekanatu płockiego zachodniego.

Ks. prał. Wiesław Gutowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, mianowany  wicedziekanem dekanatu płockiego zachodniego.

Ks. kan. mgr Zbigniew Kaniecki, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie płockim zachodnim.

XVI. Dekanat Płoński Południowy

Ks. kan. dr Marek Zawadzki, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, mianowany dziekanem dekanatu płońskiego południowego.

Ks. mgr Tadeusz Milczarski, proboszcz parafii pw. św. Pankracego w Guminie i adminitrator par. pw. św. Michała Archanioła w Kucicach, mianowany wicedziekanem dekanatu płońskiego południowego.

Ks. kan. mgr Grzegorz Mierzejewski, proboszcz parafii pw. św. Achacjusza w Skołatowie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie płońskim południowym.

XVII. Dekanat Płoński Północny

Ks. kan. mgr Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany dziekanem dekanatu płońskiego północnego.

Ks. kan. mgr Czesław Stolarczyk, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie, mianowany wicedziekanem dekanatu płońskiego północnego.

Ks. kan. mgr Henryk Tadeusz Dymek, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Smardzewie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie płońskim północnym.

XVIII. Dekanat Przasnyski

Ks. mgr Jacek Daszkowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Świętym Miejscu, mianowany dziekanem dekanatu przasnyskiego.

Ks. mgr Michał Gaszczyński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Czernicach Borowych, mianowany wicedziekanem dekanatu przasnyskiego.

O. mgr Wiesław Wiśniewski CP, proboszcz parafii pw. sw. Stanisława Kostki w Przasnyszu, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie przasnyskim.

XIX. Dekanat Pułtuski

Ks. prał. Wiesław Kosek, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku, mianowany dziekanem dekanatu pułtuskiego.

Ks. kan. dr Janusz Kochański, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, mianowany wicedziekanem dekanatu pułtuskiego.

Ks. kan. Janusz Zdunkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie pułtuskim.

XX. Dekanat Raciąski

Ks. mgr Wiesław Kosiński, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany dziekanem dekanatu raciąskiego.

Ks. kan. Marian Matusiak, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Siemiątkowie, mianowany wicedziekanem dekanatu raciąskiego.

Ks. kan. dr Jan Piotrowski, proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie raciąskim.

XXI. Dekanat Rypiński

Ks. inf. mgr Marek Smogorzewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie, mianowany dziekanem dekanatu rypińskiego.

Ks. kan. mgr Marek Zacieski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Rogowie, mianowany wicedziekanem dekanatu rypińskiego.

Ks. kan. dr Andrzej Krasiński, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie rypińskim.

XXII. Dekanat Serocki

Ks. kan. dr Dariusz Rojek, proboszcz parafii pw. św. Anny w Serocku, mianowany dziekanem dekanatu serockiego.  

Ks. mgr Andrzej Marchlewski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, mianowany wicedziekanem dekanatu serockiego.

Ks. kan. Walerian Niewiadomski, emeryt, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie serockim.

XXIII. Dekanat Sierpecki

Ks. kan. dr Tomasz Kadziński, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, mianowany dziekanem dekanatu sierpeckiego.

Ks. mgr Józef Łozecki, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Zawidzu Kościelnym, mianowany wicedziekanem dekanatu sierpeckiego.

Ks. kan. dr hab. Sławomir Zalewski, proboszcz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie sierpeckim.

XXIV. Dekanat Strzegowski

Ks. kan. mgr Józef Błaszczak, proboszcz parafii pw. św. Anny w Strzegowie, mianowany dziekanem dekanatu strzegowskiego.

Ks. mgr Robert Andrikowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Żurominku Kapitulnym, mianowany wicedziekanem dekanatu strzegowskiego.

Ks. mgr Jacek Gołębiowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie strzegowskim.

XXV. Dekanat Tłuchowski

Ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie, mianowany dziekanem dekanatu tłuchowskiego.

Ks. mgr Marek Kardasz, proboszcz parafii pw. św. Jakuba w Bożewie, mianowany wicedziekanem dekanatu tłuchowskiego.

O. Herman Kuchnik OFM. Bern., proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Skępem, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie tłuchowskim.

XXVI. Dekanat Wyszogrodzki

Ks. prał. Janusz Mackiewicz, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Żukowie, mianowany dziekanem dekanatu wyszogrodzkiego.

Ks. kan. mgr Grzegorz Jendrzejewski, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Orszymowie, mianowany  wicedziekanem dekanatu wyszogrodzkiego.

Ks. Grzegorz Przybyłek, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie wyszogrodzkim. 

XXVII. Dekanat Zakroczymski

Ks. kan. mgr Andrzej Redmer, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim, mianowany dziekanem dekanatu zakroczymskiego.

Ks. kan. Tomasz Cymerman, proboszcz parafii św. Anny w Pomiechowie, mianowany wicedziekanem dekanatu zakroczymskiego.

Ks. kan. mgr Janusz Nawrocki, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie zakroczymskim.

XXVIII. Dekanat Żuromiński 

Ks. kan. Kazimierz Kowalski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany dziekanem dekanatu żuromińskiego.

Ks. kan. mgr Sławomir Rosiński, proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Zieluniu, mianowany wicedziekanem dekanatu żuromińskiego.

Ks. kan. mgr Tomasz Ozimkowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu, mianowany ojcem duchownym księży w dekanacie żuromińskim.

Płock, dnia 15 sierpnia 2018 r.
w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki

Nr 1976/2018

 † Piotr Libera
Biskup Płocki

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Informacje dodatkowe

1.  Oficjalne rozpoczęcie działalności nowego składu Konferencji Dziekańskiej będzie miało miejsce w dniu 11 września br. (wtorek).

2. Biskup Płocki zaprasza powołanych na funkcje dziekanów, wicedziekanów i ojców duchownych do Płocka. O godz. 10.00, w bazylice katedralnej, nastąpi wręczenie nominacji, wyznanie wiary i przysięga wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła. W dalszej części modlić się będziemy Liturgią Godzin (Modlitwa Przedpołudniowa) i wysłuchamy konferencji ascetycznej.

3. Następnie, dziekani i wicedziekani uczestniczyć będą w obradach Konferencji Dziekańskiej, w sali barokowej Opactwa.

4. Ojcowie duchowni uczestniczyć będą równolegle w spotkaniu dekanalnych ojców duchownych, prowadzonym przez ks. kan. dr. Romana Mosakowskiego, delegata Biskupa Płockiego ds. stałej formacji duchowieństwa, w sali biskupów Opactwa.  

5. Wspólny obiad zaplanowany jest na godz. 12.15 w Opactwie. 

Płock, dnia 16 sierpnia 2018 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 21 sierpnia 2018 r.
Nr 1992/2018

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x