OKÓLNIK
Okólnik 22/2017
16.08.2017
Spis treści:

Okólnik 22

PERSONALIA – SIERPIEŃ 2017

I.Nominacje w instytucjach diecezjalnych

1. Ks. kan. mgr Roman Bagiński, ekonom diecezjalny, z dniem 10 sierpnia 2017 r., mianowany dyrektorem Katolickiego Centrum Formacji w Sikorzu.
2. Ks. mgr Łukasz Nowak, kierownik Ośrodka Caritas Diecezji Płockiej w Popowie, koordynator ds. utworzenia placówki opiekuńczej Diecezji Płockiej w Sikorzu, z dniem 10 sierpnia 2017 r., mianowany wicedyrektorem Katolickiego Centrum Formacji w Sikorzu.

II. Zmiany wikariuszowskie (z dniem 23 sierpnia 2017 roku)

1. Ks. mgr Wojciech Ciemerych, dotychczasowy wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.
2. Ks. mgr Marek Czarzasty, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie.
3. Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku.
4. Ks. mgr Krzysztof Drzazgowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.
5. Ks. mgr Michał Fordubiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku.
6. Ks. mgr Paweł Gniadkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu n. Wisłą, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
7. Ks. mgr Jacek Godos, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Gójsku.
8. Ks. mgr Paweł Marek Grąbczewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie.
9. Ks. mgr Jarosław Jakubowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem.
10. Ks. mgr Wiesław Jóźwiak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku.
11. Ks. mgr Rafał Kabelis, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.
12. Ks. mgr Tomasz Kaszanek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.
13. Ks. mgr Robert Józef Kępczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.
14. Ks. mgr Tomasz Kolczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
15. Ks. mgr Paweł Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Zielonej k. Mławy.
16. Ks. mgr Karol Kozerski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.
17. Ks. mgr Sebastian Krupniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu n. Wisłą.
18. Ks. mgr Grzegorz Kubiński, SDB, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Zielonej k. Mławy, mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie.
19. Ks. mgr Tomasz Lemański, dotychczasowy kapelan Sióstr Pasjonistek w Staroźrebach, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie.
20. Ks. mgr Robert Andrzej Mazurowski, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie.
21. Ks. mgr Marek Michalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Zegrzu.
22. Ks. mgr Marcin Milewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku.
23. Ks. mgr Wojciech Nikodymczuk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.
24. Ks. mgr Rafał Pabich, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku.
25. Ks. mgr Sebastian Pakulski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku.
26. Ks. mgr Wojciech Piórkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku.
27. Ks. mgr Jacek Prusiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej.
28. Ks. mgr Mariusz Przybysz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.
29. Ks. mgr Ryszard Raczkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.
30. Ks. mgr Dariusz Roliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.
31. Ks. mgr Grzegorz Sieczka, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.
32. Ks. mgr Dariusz Sielczak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie, mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
33. Ks. mgr Leszek Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gójsku, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie.
34. Ks. mgr Piotr Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, mianowany wikariuszem parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie.
35. Ks. mgr Paweł Solecki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
36. Ks. mgr Piotr Stasiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.
37. Ks. mgr Jarosław Szumański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.
38. Ks. mgr Adam Warda, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku.
39. Ks. dr Michał Zadworny, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.
40. Ks. mgr Bogdan Zalewski, po powrocie z misji w Wenezueli, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.
41. Ks. mgr Krzysztof Załęski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.
42. Ks. mgr Roman Zieliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie.

III. Nominacje neoprezbiterów (z dniem 23 sierpnia 2017 roku)

1. Ks. mgr Dawid Gołębiewski, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Floriana w Proboszczewicach.
2. Ks. mgr Mateusz Jesień, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie.
3. Ks. mgr Mateusz Kawczyński, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
4. Ks. mgr Grzegorz Makowski, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu.
5. Ks. mgr Mateusz Piliński, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy.

IV. Skierowanie na studia

Ks. mgr Piotr Gadomski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, skierowany na studia specjalistyczne z teologii fundamentalnej w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

V. Inne nominacje

1. Diakon mgr Damian Klimkowski, z dniem 23 sierpnia 2017 r., skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku.
2. Ks. mgr Marcin Lewandowski, mianowany kapelanem Sióstr Pasjonistek w Staroźrebach.

VI. Zwolnienia

Ks. kan. mgr Mariusz Oryl, proboszcz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, z dniem 9 sierpnia 2017 r., zwolniony z funkcji p.o. dyrektora Katolickiego Centrum Formacji w Sikorzu.


Płock, 14 sierpnia 2017 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz


Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 16 sierpnia 2017 r.
Nr 2055/2017

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x