OKÓLNIK
Okólnik 1/2016
22.01.2016
Spis treści:

Okólnik 1

DEKRET BISKUPA PŁOCKIEGO STATUT SANKTUARIUM W SKĘPEM

Odpowiadając na prośbę Prowincjała Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP oo. Bernardynów - Zakonu Braci Mniejszych w Polsce oraz Proboszcza par. pw. Zwiastowania NMP w Skępem, w myśl kan. 1232 § 1 KPK zatwierdzam:
Statut Sanktuarium Najświętszej Matyi Panny Skępskiej, Matki Bożej Brzemiennej, Królowej Mazowsza i Kujaw w Skępem.
Ufam, że zatwierdzony Statut przyczyni się do jeszcze sprawniejszego funkcjonowania tego wielce zasłużonego dla kultu Matki Bożej Sanktuarium.
Płock, dnia 21 grudnia 2015 r.
Nr 2430/2015

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Ks. Dariusz Rogowski
Notariusz

KALENDARZ WYDARZEŃ DUSZPASTERSKICH W DIECEZJI PŁOCKIEJ 2016

STYCZEŃ

2
-Diecezjalne spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie, Płock, Studnia

3
-Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, Płock

6
-Uroczystość Objawienia Pańskiego
-Orszak Trzech Króli
-Ogólnopolska kolekta na Krajowy Fundusz Misyjny
-Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

9
-Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (cz. 1), Płock, CPP Metanoia
-III Bezalkoholowy Bal Karnawałowy
-Ogólnopolskie noworoczne spotkanie honorowych dawców krwi, Katedra Polowa WP

10
-„Maleńka miłość zbawi świat” koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, Ratowo

12
-Spotkanie kolędowe Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej, Płock, Studnia

13
Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej dla szkół ponadgimnazjalnych w LO im. ks. Piotra Skargi, Pułtusk

16
-Dzień Judaizmu
-Uroczyste zakończenie inicjatywy Kolędników Misyjnych

17
-Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

18
-Początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

22
-Etap szkolny konkursu biblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
-Etap szkolny konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów

22-24
- Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, Płock, Studnia

23
- Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (cz. 2), Płock, CPP Metanoia

26
-Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

27
-Ewangelizacja w szpitalach – szkolenie, sala w budynku Sądu Biskupiego, Płock

29
-Etap parafialny konkursu biblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
-Etap parafialny konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów

28-30
-Rekolekcje kapłańskie dla księży kapelanów Straży Pożarnych i innych służb mundurowych, Popowo

29-31
-Kurs Nowe Życie – dla wszystkich, Rogowo

30
- Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (cz. 3), Płock, CPP Metanoia

LUTY

1-4
-Diecezjalna Szkoła Animatora Ruchu Światło-Życie cz. I, Węgra

2
-Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych
-Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Diecezji Płockiej, Płock, Katedra

4-6
-Dni Formacji Animatorów Ruchu Światło-Życie cz. II, Staroźreby

5-7
-Kurs Nowe Życie, Sikórz

7-10
-Rekolekcje dla młodzieży „Laboratorium wiary”, Popowo

7-13
-49. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu

10
-Środa Popielcowa

11
-Światowy Dzień Chorego
-Ewangelizacja w szpitalach, Mława, Ciechanów, Płock

12-14
-Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, Sikórz
-Rekolekcje dla Członków Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych, Ośrodek Caritas w Popowie.

19-21
-Rekolekcje dla młodzieży męskiej poświęcone rozeznaniu powołania, Płock, WSD
-Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, Płock, Studnia
-12. Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży, Poznań-Gniezno

20
-Dzień skupienia – rekolekcje i posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, Płock

21
-Pielgrzymka wspólnoty seminaryjnej i młodzieży męskiej do Diecezjalnych Sanktuariów w intencji powołań kapłańskich
-Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes

26-29
-Kongregacja odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, Częstochowa

27
-29. rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego (we wspólnotach)


MARZEC

1
-Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2
-Etap dekanalny konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów
-Druga Diecezjalna Diakonia Jedności Ruchu Światło-Życie, Krzynowłoga Mała
-Wy(SPA) kobiet – spotkanie I dla kobiet, Płock

4
-Wznowienie peregrynacji Kopii Obrazu Jasnogórskiego, Sudragi

11
-Ewangelizacja w szpitalach, Mława, Ciechanów, Płock

11-13
-Wielkopostna Oaza Modlitwy dla młodzieży, Płock, Studnia
-Rekolekcje kerygmatyczne prowadzone przez Oazę, Karniewo
-Etap dekanalny konkursu biblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
-Kurs Tobiasz i Sara – dla małżeństw, Sikórz

13
- VIII Antoniański Dzień Skupienia, Ratowo

20
-Diecezjalne spotkanie młodzieży (Niedziela Palmowa), Płock

24
-Narodowy Dzień Życia

24-27
-Triduum Paschalne w formie rekolekcji dla osób po ONŻ II, Płock, Fara

26
-Wigilia Paschalna – główne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski w parafiach, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
-Dzień modlitw za więźniów

27
-Śniadanie Wielkanocne dla podopiecznych Caritas, Płock

29
-Czuwanie przed Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, Płock, dom Sióstr Pasjonistek

30-31
-Płockie Dni Pastoralne poświęcone duszpasterstwu młodzieży i ŚDM

31 marca-2 kwietnia
-Etap ogólnopolski Olimpiady Teologii Katolickiej dla szkół ponadgimnazjalnych w Łowiczu

KWIECIEŃ

1
-Termin nadsyłania do Wydziału Katechetycznego pracy w konkursie „Ewangelia wg św. Marka widziana oczami dziecka”

1-2
Pielgrzymka młodzieży „Laboratorium wiary” na Jasną Górę

1-3
-Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej, Ciechanów

2
-Finał Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów, Sierpc
-Warsztaty diecezjalnej diakonii muzycznej, Ciechanów
-Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie przed Świętem Miłosierdzia, Ciechanów

3
-Niedziela Miłosierdzia Bożego, początek Tygodnia Miłosierdzia, centralne uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
-Święto patronalne Caritas

3-10
-Tydzień Miłosierdzia

4
-Dzień Świętości Życia

6
-Wy(SPA) kobiet – spotkanie II, Płock

8-9
-Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnej Ruchu Światło-Życie

8-10
-Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, Płock, Studnia

9
-XIII Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Krakowa-Łagiewnik
9-10
-Diecezjalna Pielgrzymka Doradców Życia Rodzinnego do Wilna

10
-Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego

11
-Ewangelizacja w szpitalach, Mława, Ciechanów, Płock

13
-Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

14-16
-Triduum Jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski, Centralne uroczystości kościelno-państwowe, Gniezno-Poznań

15-16
-Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę
-Oaza modlitwy dla dzieci, Sikórz

16
-Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej, Obory
-Świętowanie 1050 rocznicy chrztu Polski, Stadion „Lecha Poznań”
-Spotkanie modlitewno-formacyjne dla Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych – dekanaty: ciechanowski wschodni, ciechanowski zachodni, dzierzgowski, mławski, przasnyski, strzegowski, Ciechanów, par. św. Józefa
-Spotkanie modlitewno-formacyjne dla Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych – dekanaty: bielski, bodzanowski, dobrzyński n. Wisłą, gąbiński, gostyniński, tłuchowski, sierpecki, raciążski, płocki wschodni, płocki zachodni, Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18

17-24
-Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne

21
-Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Opactwo, Płock

22-24
-Ogólnopolski Dzień Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych w Przasnyszu i Rostkowie
-80. Ogólnopolska pielgrzymka akademicka na Jasną Górę

23
-Diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Czerwińska
-Spotkanie modlitewno-formacyjne dla Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych – dekanaty: makowski, nasielski, pułtuski, serocki, Pułtusk, par. św. Mateusza
-Spotkanie modlitewno-formacyjne dla Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych – dekanaty: płoński, wyszogrodzki, zakroczymski, Zakroczym, Ośrodek OO. Kapucynów

23-24
-Ogólnopolskie uroczystości odpustowe św. Wojciecha, głównego Patrona Polski

24
- Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

29
- Finał diecezjalny konkursu biblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, Stare Proboszczewice
-Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

29 kwietnia-2 maja
-Kurs Wspólnota, Płock

30
- III Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków – Sanktuarium w Popowie

MAJ

2
-Obchody Dnia Flagi RP

3
-Uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze
-Akt oddania Polski Matce Bożej
-Dzień modlitw za emigrację

4
-Wy(SPA) kobiet – spotkanie III, Płock
6
-Trzecia Diecezjalna Diakonia Jedności Ruchu Światło-Życie, Płock, Studnia

6-8
-Oaza modlitwy dla młodzieży Ruchu Światło-Życie, Płock, Studnia

7
-Spotkanie modlitewno-formacyjne dla Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych – dekanaty: dobrzyński n. Drwęcą, rypiński, żuromiński, Rypin, par. św. Stanisława Kostki
- „Otwórzmy drzwi naszych serc – IV Kongres Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej” – w 20-lecie powołania AKDP, Płock

8
-Ogólnopolskie Uroczystości Odpustowe św. Stanisława, głównego Patrona Polski

11
-Spotkanie szkoleniowe dla katechetów gimnazjów, Płock
-Ewangelizacja w szpitalach, Mława, Ciechanów, Płock

12
-Spotkanie szkoleniowe dla katechetów gimnazjów, Płońsk

13-15
-Rekolekcje dla młodzieży „Laboratorium wiary”, Licheń
-Ogólnopolska pielgrzymka ZHP na Jasną Górę

14
-Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, Katedra, Płock
-Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę
-Dni Otwartych Drzwi w WSD i ustanowienie lektorów, Płock WSD

15
-Marsz dla Życia i Rodziny, Płock

16
-Początek IX Płockiego Maratonu Biblijnego o charakterze ekumenicznym, Płock

20
- Finał diecezjalny konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów, Gumowo

21
- Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej, Przasnysz, Klasztor Sióstr Kapucynek

21-22
-Ogólnopolska pielgrzymka służby zdrowia na Jasną Górę


26
-Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem, kaplica przy ul. Kobylińskiego i cmentarz zabytkowy, Płock
-Eucharystyczny dzień skupienia dla młodzieży „Laboratorium wiary”, Dąbrowa

26-29
-Diecezjalna Szkoła Animatora cz. II i Dni Formacji Animatorów cz. III Ruchu Światło-Życie, Popowo
-Jezus wg 4, Płock, Studnia

27-29
-Rekolekcje dla animatorów „Laboratorium wiary”, Dąbrowa

28
-Święcenia diakonatu, Płock, Katedra
-Ogólnopolska pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę
-Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła, Pułtusk

29
-Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do relikwii św. Joanny Beretty Molli, Płock
-Posłanie Animatorów Ruchu Światło-Życie do posługi rekolekcyjnej, Popowo

CZERWIEC

1
-Ogólnopolski Dzień Matki i Dziecka
-Wy(SPA) kobiet – spotkanie IV, Płock

3-5
-Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, Płock, Studnia

4
-Święcenia prezbiteratu, Płock, Katedra
-Ogólnopolskie Spotkanie Młodych – Lednica 2000

11
-Zakończenie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji płockiej i przekazanie jej do diecezji łowickiej

13
-Odpust ku czci św. Antoniego, Ratowo

19
-V Ratowskie Spotkania Patriotyczne wraz z widowiskiem historycznym
RATOWO 1920, Ratowo

25
-Diecezjalne spotkanie Moderatorów i Animatorów Ruchu Światło-Życie, Płock, Fara

LIPIEC

1-2
Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

1-17
-Pierwszy turnus OŻK

2-10
-Wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych i chorych Diecezji Płockiej, parafia pw. św. Stanisława Kostki, Pułtusk

4-11
- Rekolekcje dla młodzieży „Laboratorium wiary”, Bańska Wyżna

8-17
-Kurs Paweł, Oświęcim

20-31
-Projekt ewangelizacyjny „Świadomość” w ramach ŚDM w Płocku i Krakowie

20-25
-Światowe Dni Młodzieży w diecezjach

23
- Centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Płockiej, Płock

24
- „Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga” – koncert pieśni religijnych z okazji
Światowych Dni Młodzieży, Ratowo

24-31
-Tydzień św. Krzysztofa

26-31
-Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

SIERPIEŃ

1
-Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

5-21
-Drugi turnus OŻK

6
-XXXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę „Miłosierni jak Ojciec”

12-14
-Kurs Emaus, Płock

14
- IX Antoniański Dzień Skupienia, Ratowo

25-28
-Kurs Historia Zbawienia, Oświęcim (salezjanie)

26
-Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, odnowienie ślubów narodu w parafiach

26 sierpnia-2 września
-Wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych, Popowo

27
-VIII Piesza pielgrzymka do Słupna – miejsca internowania bł. abp. A.J. Nowowiejskiego Patrona AKDP, Płock

27-28
-Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Wilna w Roku Miłosierdzia

29
-Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2016/2017, Płock

30
-Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2016/2017, Ciechanów

31
-Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2016/2017, Pułtusk

WRZESIEŃ

3
-Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Płock, Fara

4
-Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze ze szczególnym udziałem delegacji z Diecezji Płockiej

9-11
-Ogólnopolska pielgrzymka ZHR na Jasną Górę
-Podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła, Poznań

10
- Kurs dla kandydatów na nowych Doradców Życia Rodzinnego, Centrum Psychologiczno-Pastoralne METANOIA, Płock

11
-Dożynki Diecezji Płockiej w Wieczfni Kościelnej

11-17
-Tydzień Wychowania w Polsce

13-14
-Ogólnopolska sztafeta do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – ku czci Męczenników stanu wojennego, Płock-Warszawa

17
-XXXIV Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

18
-Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Gorę
-IV Festiwal Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej Ratowskie brzmienia przeszłości Piknik Rycerski Śladami Pawła z Radzanowa, Ratowo
-Dzień Środków Masowego Przekazu

24
-Ogólnopolska pielgrzymka katechetów do Gniezna
-Kurs dla kandydatów na nowych Doradców Życia Rodzinnego, Centrum Psychologiczno-Pastoralne METANOIA, Płock

25
-Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę
-Ogólnopolska pielgrzymka Policjantów na Jasną Górę

30 września-2 października
-Kurs Nowe Życie, Płock

PAŹDZIERNIK

1
-Ogólnopolska pielgrzymka prawników na Jasną Górę
-IV Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa
-Kurs dla kandydatów na nowych Doradców Życia Rodzinnego, Centrum Psychologiczno-Pastoralne METANOIA, Płock

7-8
-Formacyjny Kurs Parafialnych Rad Duszpasterskich, Popowo

9
-16. Dzień Papieski
-X Antoniański Dzień Skupienia, Ratowo

15
-Dzień Dziecka Utraconego

16
-IV Bieg Papieski – współorganizacja w parafiach Diecezji Płockiej

22
-Uroczystość odpustowa św. Jana Pawła II w Krakowie-Centrum "Nie lękajcie się!"

22-23
-Pielgrzymka narodowa do Rzymu Polonia cum Petro

23
-Światowy Dzień Misyjny – zbiórka pieniężna (taca) na Papieskie Dzieła Misyjne

23-24
-Formacyjny Kurs Parafialnych Rad Duszpasterskich, Popowo

23-29
-Tydzień Misyjny

28-30
-Rekolekcje „Laboratorium wiary” w Płocku „Studnia”

LISTOPAD

6
-Msza św. za zmarłych w hospicjach Caritas diecezji Płockiej, Płock, Katedra

9-10
-68. Spotkanie duszpasterzy służby liturgicznej, Licheń

10-13
-Kurs Biblijna Historia Zbawienia (Szkoła Nowej Ewangelizacji), Płock

12
-XI Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę.

13
-Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym

19
-Oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata, Kraków-Łagiewniki
-Zakończenie obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia
-IX Sympozjum naukowe na temat: „Tak Polska się zaczęła – 1050. rocznica Chrztu Polski”

20
-Zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Diecezji Płockiej (Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata), Rypin, par. św. Stanisława Kostki
-Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

25-27
-Rekolekcje animatorów „Laboratorium wiary”, Dąbrowa

GRUDZIEŃ

4
-Dzień modlitw za bezrobotnych

11
-Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie

13
-Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego

18
-Betlejemskie Światełko Pokoju

24
-Wigilia dla Osób Bezdomnych, Płock, ul. Sienkiewicza 54

26
-Uroczyste posłania Kolędników Misyjnych.

Płock, dnia 12 stycznia 2016 r.

Ks. Jarosław Kamiński
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego


KOMUNIKATY EKONOMA DIECEZJALNEGO

1. Składam serdeczne podziękowanie Czcigodnym Księżom Proboszczom, Administratorom i Wikariuszom za uregulowanie wszystkich należności i zobowiązań osobistych i parafialnych za ubiegły rok. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili proszę o dokonanie należnych wpłat najpóźniej do końca miesiąca stycznia.
2. Zachęcam Czcigodnych Księży do regulowania wszystkich należności za pomocą przelewów internetowych lub bankowych. Wybierając ten sposób płatności proszę jednak o dokładne wskazanie w tytule przelewu - celu danej wpłaty z zaznaczeniem, czy jest to świadczenie osobiste czy parafialne. Nieścisłości w tej materii powodują wiele problemów z właściwym zaksięgowaniem w/w wpłat.
Ponawiam także swą prośbę, licząc na zrozumienie Czcigodnych Księży, aby do kasy nie wpłacać bilonu. Świadczenia należy wpłacać do dnia 21 każdego następnego miesiąca.
3. Zebrane ofiary (tace i puszki) należy przekazać do Kurii Diecezjalnej najpóźniej w ciągu dwóch tygodni po ich przeprowadzeniu. Opłaty kwartalne uiszczamy do 21 dnia miesiąca kończącego dany kwartał.
4. Przypominam iż zgodnie z prawem diecezjalnym do 15 marca należy wpłacić 10 % całości ofiar kolędowych na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany. Jednocześnie parafie, które chciałyby ubiegać się o dotacje z tegoż Funduszu mogą składać wnioski na stosownym formularzu (dostępny na stronie internetowej diecezji w zakładce „materiały do pobrania”, lub u Dyrektora Wydziału Budownictwa i Sztuki Sakralnej). Przy rozpatrywaniu wniosków brane będą pod uwagę tylko te, które odpowiadają wymogom formalnym zawartym we wzorze wniosku.
5. W związku z trwającą od ponad roku reorganizacją Katolickiego Radia Diecezji Płockiej oraz trudnościami finansowymi, z którymi boryka się nasza diecezjalna rozgłośnia, Biskup Płocki, na prośbę Dyrekcji radia i po konsultacji z Diecezjalną Radą Ekonomiczną, zarządza przekazanie tacy (nie mniej niż 20 gr. od parafianina) z niedzieli 24 stycznia 2016 r. na wsparcie KRDP. Ofiary należy wpłacać na konto diecezjalne z dopiskiem „Radio”.
6. Przekazuję do wiadomości Czcigodnych Księży szczegóły dotyczące świadczeń parafialnych wpłacanych na konto kurialne.
a) taca ze Święta Ofiarowania Pańskiego na rzecz klasztorów klauzurowych;
b) taca z Wielkiego Piątku na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej;
c) 15 maja - IV ostatnia taca na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie.
d) taca z Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła na rzecz tzw. Świętopietrza;
e) puszka z trzeciej niedzieli września na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
• Taca z Poniedziałku Wielkanocnego, drugiej niedzieli sierpnia oraz Święta św. Szczepana Męczennika, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, przeznaczona jest na rzecz Diecezji, na cele edukacyjne i formacyjne.
• 50% ofiar z tacy zbieranej w II Niedzielę Wielkanocną należy przekazać do Caritas Diecezji Płockiej.
7. Pragnę również przypomnieć o opłatach związanych z ubezpieczeniem mienia w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUW według odpowiedniego przelicznika (kwartalnie). Składka ta obejmuje także ubezpieczenie OC dla wszystkich obiektów i terenów kościelnych.
Numer konta diecezji jest następujący:
Bank Pekao SA 64 1240 1721 1111 0000 0725 9186

Płock, dnia 4 stycznia 2016 r. 

Ks. Roman Bagiński
Ekonom Diecezjalny

PERSONALIA

Odznaczenia
Ks. mgr Hieronim Chamski, w dniu 23 grudnia 2015 r., odznaczony przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę Wielkim Orderem Świętego Zygmunta.

Nominacje
1. Pani Ewa Kozłowska-Głębowicz, prezes Bractwa św. Antoniego w Diecezji Płockiej, z dniem 13 stycznia 2016 r., mianowana członkiem Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.
2. Ks. mgr Mariusz Marciniak, wikariusz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku, z dniem 21 grudnia 2015 r. mianowany duszpasterzem głuchoniemych i słabosłyszących w diecezji płockiej.
3. Ks. mgr Bogdan Pawłowski, asystent kościelny Bractwa św. Antoniego w Diecezji Płockiej, z dniem 13 stycznia 2016 r., mianowany członkiem Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.
Płock, dnia 14 stycznia 2016 r.

Ks. Dariusz Rogowski
Notariusz

Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 19 stycznia 2016 r.
Nr 58/2016

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x