OKÓLNIK
Okólnik 27/2015
25.08.2015
Spis treści:

Okólnik 27

INFORMACJA O PEREGRYNACJI KRZYŻA I IKONY ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W DIECEZJI PŁOCKIEJ 6-19 WRZEŚNIA 2015 R.

05.09.2015 r. (sobota)

  • 8:00, Płock – wyjazd młodzieży diecezji płockiej do Chełma (MCEW Studnia).
  • 15:00, Chełm – uroczysta Msza św. na pożegnanie symboli ŚDM i przekazanie symboli ŚDM do diecezji płockiej – ks. abp S. Gądecki i ks. abp S. Budzik.
  • 23:00 – 00:00, Płock – przywitanie Krzyża i Ikony ŚDM w MCEW Studnia.
  • 00:00, MCEW Studnia – Msza św. i nocne czuwanie.

06.09.2015 r. (niedziela)

  • 10:00, Dobrzyń n. Drwęcą – parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (cały dzień).

07.09.2015 r. (poniedziałek)

  • 10:30, Płońsk – parafia pw. św. Michała Archanioła, spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i III klas szkół gimnazjalnych z Płońska, koncert zespołu Chajim (plac przy kościele).
  • 11:00, Płońsk – parafia pw. św. Michała Archanioła, przywitanie Krzyża i Ikony ŚDM oraz koncert ewangelizacyjny i świadectwa wolontariuszy (plac przy kościele).
  • 12:30 – 19:00, Płońsk – parafia pw. św. Michała Archanioła, adoracja i możliwość osobistej modlitwy przy Krzyżu i Ikonie ŚDM (kościół).
  • 20:00, Płońsk – parafia pw. św. M.M. Kolbego, koncert ewangelizacyjny TGD.
  • 22:00, Płońsk – parafia pw. św. M.M. Kolbego, nabożeństwo Słowa i nocna adoracja przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.

08.09.2015 r. (wtorek)

  • 10:00 – 15:00, Mława – spotkania przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w pięciu szkołach ponadgimnazjalnych z uroczystym przejściem od szkoły do szkoły.
  • 16:00, Mława – parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, wniesienie Krzyża i Ikony do kościoła oraz możliwość osobistej adoracji Krzyża i Ikony ŚDM.
  • 18:00, Mława – parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, uroczysta Msza św. przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.
  • 21:00, Mława – parafia pw. św. Stanisława BM, Apel Jasnogórski i program słowno-muzyczny przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.

09.09.2015 r. (środa)

  • 10:00 – 15:00, Nasielsk – parafia pw. św. Wojciecha, spotkania przy Krzyżu i Ikonie ŚDM dla młodzieży ze szkół w Nasielsku.
  • 16:00, Nasielsk – parafia pw. św. Katarzyny.
  • 18:00, Nasielsk – parafia pw. św. Wojciecha, uroczysta Msza święta przy Krzyżu i Ikonie ŚDM i nocne czuwanie.

10.09.2015 r. (czwartek)

  • 9:00, Maków Mazowiecki – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w LO Marii Curie Skłodowskiej.
  • 10:30, Maków Mazowiecki – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS Nr 2.
  • 12:30, Maków Mazowiecki – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS im ŻAK.

11.09.2015 r. (piątek)

  • 8:00 – 13:30, Płock – spotkania przy Krzyżu i Ikonie w szkołach ponadgimnazjalnych.
  • 15:00 – 22:00, Obory – sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach.
  • 23:00 – 08:00, Płock – parafia pw. św. Bartłomieja, Ruch Światło-Życie spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM, nocne czuwanie.

12.09.2015 r. (sobota)

  • 10:30, Gostynin – parafia pw. Miłosierdzia Bożego, przywitanie Krzyża i Ikony ŚDM.
  • 14:00, Gostynin – Droga Krzyżowa ulicami miasta.
  • 15:00, Gostynin – parafia pw. św. Marcina, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • do 00:00, Gostynin – parafia pw. św. Marcina, czuwanie modlitewne przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.

13.09.2015 r. (niedziela)

  • 07:00, Gostynin – parafia pw. św. Marcina, Masza święta przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.
  • 8:30, Gostynin - parafia pw. św. Marcina, Masza święta przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.
  • 12:00, Płock – parafia pw. św. Stanisława Kostki, Msza święta przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.
  • 19:00 – 23:00, Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin Stary) – parafia pw. św. M.M. Kolbego.

14.09.2015 r. (poniedziałek)

  • 00:00 – 08:30, Płock – Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek, nocne czuwanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.
  • 9:00, Płock – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w LO im. Stanisława Małachowskiego.
  • 10:00 – 13:30, Płock – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM - szkoły w Płocku.
  • 14:00 – 15:30, Płock – Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
  • 15:30 – 20:00, Płock – peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM ulicami miasta (duszpasterstwa młodzieżowe i parafie w Płocku).
  • 20:00, Płock – parafia pw. Świętego Krzyża, nocne czuwanie przy  Krzyżu i Ikonie ŚDM.

15.09.2015 r. (wtorek)

  • 8:00, Rypin – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS nr 2.
  • 9:30, Rypin – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS nr 4.
  • 11:00, Rypin – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS nr 1.
  • 12:30, Rypin – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS nr 3.
  • 15:00, Rypin – parafia pw. Trójcy Świętej, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • 17:30, Rypin – parafia pw. św. Stanisława Kostki, uroczysta Msza św. ku czci św. Stanisława Kostki przy Ikonie i Krzyżu ŚDM.
  • 19:30, Rypin – peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM ulicami miasta, koncert ewangelizacyjny, Apel Jasnogórski (ul. Nowy Rynek).

16.09.2015 r. (środa)

  • 8:00 – 00:00, Ciechanów.

17.09.2015 r. (czwartek)

  • 8:55, Pułtusk – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w LO im. Piotra Skargi.
  • 10:00, Pułtusk – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS nr 3.
  • 11:15, Pułtusk – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS im. Jana Ruszkowskiego.
  • 12:40, Pułtusk – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w ZS nr 2 z oddziałami integracyjnymi.
  • 14:00, Pułtusk – spotkanie przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz.
  • 15:00, Pułtusk – parafia pw. św. Stanisława Kostki.
  • 17:00, Pułtusk – parafia pw. św. Jana Pawła II, uroczysta Msza św. przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.
  • 19:00 – 00:00, Pułtusk – Kościół Szkolny, czuwanie dla młodzieży przy Krzyżu i Ikonie ŚDM.

18.09.2015 r. (piątek)

  • 9:00, Sierpc – Plac Europejski, przywitanie Krzyża i Ikony ŚDM.
  • 10:00 – 12:00, Sierpc – spotkania przy Krzyżu i Ikonie ŚDM w LO, ZS nr 1, ZS nr 2.
  • od 15:00, Przasnysz.

19.09.2015 r. (sobota)

  • 10:30, Rostkowo – powitanie dzieci i opiekunów, zawiązanie wspólnoty.
  • 11:00, Rostkowo – Msza święta, przewodniczy ks. biskup Piotr Libera Biskup Płocki.
  • 12:15, Rostkowo – program ewangelizacyjny dla dzieci o ŚDM „Błogosławieni miłosierni”.
  • 15:30, Przasnysz – powitanie młodzieży i zawiązanie wspólnoty.
  • 16:00, Przasnysz – Msza święta, przewodniczy Biskup Płocki Piotr Libera.
  • 17:15, Przasnysz – wyjście 14 grup w pielgrzymce do Rostkowa z Krzyżem i Ikoną ŚDM, podczas pielgrzymki nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  • 19:15, Rostkowo – program ewangelizacyjny dla młodzieży „Błogosławieni miłosierni”.
  • 20:00, Rostkowo – przekazanie Krzyża i Ikony ŚDM młodzieży z diecezji łowickiej.

 

Płock, dnia 21 sierpnia 2015 r.

Ks. Rafał Grzelczyk
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

KOMUNIKAT EKONOMA DIECEZJALNEGO

Komunikat dotyczący umowy na dostawę energii elektrycznej dla Diecezji Płockiej

Zgodnie z wcześniejszą informacją przypominam, iż umowa na dostawę energii z firmą Tauron dla Diecezji Płockiej obowiązuje do końca 2015 r. (dotyczy oczywiście tylko tych parafii, które podpisały stosowną umowę). Po konsultacjach z księżmi i przyjrzeniu się zaproponowanym ofertom od dostawców energii, biorąc pod uwagę nie tylko zaproponowaną cenę, ale również  jakość obsługi proponuję następujące rozwiązanie.

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie jedna faktura (co postulowało wielu księży) za sprzedaż i dystrybucję energii. Taką możliwość w realiach naszej diecezji daje tylko współpraca z Energa Obrót, gdzie dystrybutorem jest Energa Operator oraz współpraca z PGE Obrót, gdzie dystrybutorem jest PGE operator.

Konsekwencją takiego rozwiązania, będzie wypowiedzenie umowy firmie Tauron i podjęcie skutecznych działań celem wynegocjowania jak najkorzystniejszych stawek za energię w grupie Diecezja Płocka.

W przypadku niektórych parafii konieczna jest weryfikacja i uzupełnienie danych. Dlatego w najbliższym czasie pracownik Kurii Diecezjalnej będzie kontaktował się telefonicznie aby te dane uzyskać. ( nr. PPE - punkt poboru energii, lub NIP parafii).

Przed podpisaniem ostatecznej umowy na kolejne lata, z Energa lub PEG (w zależności od rejonu dystrybucji) zostaną Księżom przedstawione warunki umowy.

Księża Proboszczowie, którzy chcą nadal współpracować z firmą Tauron, lub chcą sami negocjować i podpisać umowy z Energa Obrót, proszę o kontakt najpóźniej do 3 września br. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę o kontakt telefoniczny lub osobisty.

Płock, dnia 20 sierpnia 2015 r.

Ks. Roman Bagiński
Ekonom Diecezjalny

KOMUNIKAT WYDZIAŁU DUSZPASTERSKIEGO

Konkurs „Maryja w naszej Rodzinie”

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej ogłasza diecezjalny konkurs rodzinnych kapliczek z wizerunkiem Matki Bożej „Maryja w naszej Rodzinie”. Celem konkursu jest zaproszenie rodzin z Diecezji Płockiej do włączenia się we wspólne, rodzinne przeżywanie Roku Nawiedzenia diecezji przez Maryję w Obrazie Jasnogórskim oraz wzbudzenie refleksji i wezwanie do odnowienia wiary w rodzinach. Poniżej prezentujemy szczegółowy regulamin konkursu.

I Organizator konkursu

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej

II Cel konkursu

- zaproszenie rodzin z Diecezji Płockiej do włączenia się we wspólne rodzinne przeżywanie Roku Nawiedzenia diecezji przez Maryję w Obrazie Jasnogórskim,

- wzbudzenie refleksji i wezwanie do odnowienia wiary w rodzinach,

- rozwijanie wyobraźni oraz zaprezentowanie umiejętności plastycznych.

III Temat konkursu

Maryja w naszej Rodzinie - przedmiotem konkursu jest przygotowanie rodzinnej kapliczki z wizerunkiem Maryi (może to być kapliczka zewnętrzna, którą będzie można ustawić w rodzinnym ogrodzie bądź kapliczka domowa do postawienia na biurko czy komodę. Zaleca się, aby maksymalny wymiar nie przekraczał 50 cm. Kapliczka może być wykonana w dowolnym stylu. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina. Liczy się kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność skomponowania pracy, w której centrum stanowi postać Maryi.

IV Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do rodzin. Liczy się zaangażowanie wszystkich członków rodziny w tworzeniu kapliczki z wizerunkiem Matki Bożej.

V Konkurs przebiega w dwóch etapach

1 etap: Parafialny

Każda parafia organizuje wewnętrzny konkurs. Prosimy o organizację etapu parafialnego Czcigodnych Księży Proboszczów. Spośród wszystkich zgłoszonych prac, zostaje wybrana najlepsza, która będzie brała udział w 2 etapie konkursu. Wyboru dokonuje trzyosobowe jury powołane przez odpowiedzialnego za konkurs w parafii (może to być Proboszcz, liderzy ruchów lub stowarzyszeń działających w parafii lub inne osoby, odpowiedzialne za etap parafialny). Zaleca się, aby wszystkie rodziny, które wzięły udział w konkursie parafialnym zostały uhonorowane pamiątkowym dyplomem uczestnictwa bądź dowolną nagrodą – liczymy na kreatywność organizatorów. Następnie zwycięską pracę należy dostarczyć w wyznaczonym terminie na wskazany przez organizatora adres.

2 etap: Diecezjalny

Wszystkie nadesłane prace zostaną ocenione i nagrodzone przez jury konkursu.

VI Warunki udziału

1. Oryginalność: wszystkie prace muszą być autorskie.

2. Złożenie pracy wraz z formularzem konkursowym w wyznaczonym terminie.

3. Materiały i techniki: dozwolone są wszelkie techniki wyrazu artystycznego i wszelkie materiały; nie wolno jednak posługiwać się materiałami, które są krótkotrwałe lub łatwo ulegają zniszczeniu.

VII Przebieg konkursu i terminy

1. Pracę zwycięską w I etapie należy wyłonić w każdej parafii do 31 grudnia 2015 r.

2. Prace zwycięskie w I etapie konkursu należy przesłać lub dostarczyć osobiście wraz z wymaganym formularzem do siedziby organizatora konkursu:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej

ul. Tumska 3; 09-402 Płock,

nie później niż do dnia 30 kwietnia 2016 r. Spośród nadesłanych prac jury konkursu wybierze 3 najlepsze.

3. W czerwcu 2016 r odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin do relikwii św. Joanny Beretty Molla, parafia św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy.

VIII Zasady oceniania

1. Przy ocenie prac uwzględnione zostaną: wartość artystyczna, estetyka wykonania pracy i zgodność z tematyką oraz celem konkursu.

Będą oceniane następujące aspekty: zgodność z tematem i przekaz treści (1-5 pkt.), kreatywność i oryginalność (1-5 pkt.), opanowanie wybranej techniki (1-5 pkt.) i osobista ocena jury (1-10 pkt.). Decyzje komisji konkursowej są ostateczne i wiążące dla uczestników. Ostateczna punktacja każdego projektu zostanie uzyskana ze średniej ocen przyznanych przez każdego z członków jury.

2.Wyniki zostaną opublikowane na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej (www.srkplock.pl).

IX Nagrody

Po dokonaniu oceny i wyboru najlepszych prac przez jury konkursu, dla trzech zwycięskich rodzin przewidziano cenne nagrody rzeczowe a dla pozostałych rodzin biorących udział w konkursie pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

X Zastrzeżenia

1.Jury konkursu będzie rozstrzygać wszelkie kwestie sporne, a jego decyzja jest ostateczna. Udział w konkursie oznacza wyrażenie zgody na wymagania konkursu.

2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zniszczenia bądź zguby.

XI Pytania i uwagi

Wszelkich informacji na temat przebiegu, oceny i wyników konkursu udziela główny organizator - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

strona internetowa: www.srkplock.pl

e- mail: srkplock@o2.pl

Telefonicznie bądź mailowo: wiceprezes ds. programowych Katarzyna Brusk-Zaręba

e- mail: katarzyna_brusk@op.pl; tel. 508 183 997

Płock, dnia 24 sierpnia 2015 r.

 Ks. Jarosław Kamiński
Asystent Kościelny SRKDP

KOMUNIKAT DIECEZJALNEGO DUSZPASTERZA ROLNIKÓW

Dożynki Diecezji Płockiej odbędą się 27 września 2015 r. w Płocku. Połączone będą z Dożynkami Województwa Mazowieckiego, Powiatu Płockiego i Miasta Płock. Święto dziękczynienia za zbiory rozpocznie się Mszą Św. sprawowaną o godz. 11.00 w kościele św. Jadwigi przy ul. Kossobudzkiego 10.

Czcigodnych Księży zapraszamy do koncelebry (proszę zabrać albę i pasek). Liturgię Mszy Św. przygotowują przedstawiciele Samorządu: Powiatu i Miasta Płock,  Urzędu Marszałkowskiego oraz miejscowej Parafii.

Parking dla samochodów przy Stadionie ORLEN ARENA - ul. Plac Celebry Papieskiej 1.

Delegacje z wieńcem i darem dożynkowym prosimy o przybycie pod kościół Św. Jadwigi do godz. 10.30 i ustawienie się za tablicą własnego powiatu. Uroczystość rozpocznie się wprowadzeniem korowodu dożynkowego do kościoła. Podczas Mszy Św. poświęcenie wieńców żniwnych i chlebów.

Tradycją jest, że podczas Mszy Św. niesione są dary z diecezji. Prosimy dekanaty o przygotowanie daru ofiarnego.

Dekanat Gąbin  – chleby i pieczywo (niosą piekarze)

Dekanat Płock Zachód - kosz kwiatów

Dekanat Płock Wschód - kosz  owoców

Dekanat Bodzanów -  kosz ziół

Dekanat Gostynin   -  kosz owoców

Dekanat Wyszogród - kosz warzyw

Dekanat  Bielsk        - kosz  owoców

Po Mszy Św. – przemarsz delegacji wieńcowych i uczestników na Lotnisko Areoklubu Ziemi Mazowieckiej przy ul. Bielskiej 60.

Pod koniec sierpnia dotrą do parafii plakaty dożynkowe. Księży Dziekanów i  Dekanalnych Duszpasterzy Rolników prosimy o zorganizowanie w ramach dekanatu wyjazdu autokarowego z wieńcem żniwnym i delegowanym kapłanem. Z dekanatów położonych w sąsiedztwie Płocka – mile widziane delegacje z każdej parafii.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie delegacji dożynkowych z dekanatów i parafii do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Płockiej do20 września br. Chcą mieć informacje o ilości uczestników i wieńców z diecezji, by zapewnić posiłek, ławki, czy obdarować delegację upominkiem.

Zwracamy się z apelem do Czcigodnych Księży Proboszczów, by w terminie Dożynek Diecezji Płockiej nie organizować dożynek parafialnych, dekanalnych bądź gminnych, a umożliwić rolnikom udział w tych dożynkach. Za życzliwe przyjęcie prośby dziękujemy i zapraszamy rolnicze rodziny do uczestnictwa w diecezjalno-wojewódzkim święcie dziękczynienia za zbiory.

Płock, dnia 21 sierpnia 2015 r.

Ks. Krzysztof Biernat
Diecezjalny Duszpasterz Rolników

Personalia - sierpień 2015

Nominacja proboszczowska

Ksiądz dr Ryszard Kolczyński, z dniem 1 września 2015 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Rocha w Cieksynie.

Nominacja na dekanalnego duszpasterza rodzin

Ksiądz mgr Wiesław Kosiński, proboszcz par. pw. św. Wojciecha w Raciążu, z dniem 26 sierpnia br. mianowany Dekanalnym Duszpasterzem Rodzin w dekanacie raciążskim

Nominacje na dekanalnych duszpasterzy młodzieży

     1. Ksiądz mgr Kamil Marcin Kozakowski, wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie bielskim;

     2. Ksiądz mgr Stanisław Pietkiewicz, wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Bodzanowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie bodzanowskim;

     3. Ksiądz mgr Jarosław Szumański, wikariusz par. pw. św. Józefa w Ciechanowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie ciechanowskim wschodnim;

     4. Ksiądz mgr Jarosław Jakubowski, wikariusz par. pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie ciechanowskim zachodnim;

     5. Ksiądz mgr Paweł Solecki, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie dobrzyńskim n. Drwęcą;

     6. Ksiądz mgr Paweł Gniadkowski, wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu n. Wisłą,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie dobrzyńskim n. Wisłą;

     7. Ksiądz mgr Andrzej Konwerski, wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie dzierzgowskim;

     8. Ksiądz mgr Sebastian Krupniewski, wikariusz par. pw. św. Mikołaja w Gąbinie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie gąbińskim;

     9. Ksiądz mgr Kamil Kowalski, wikariusz par. pw. św. Marcina w Gostyninie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie gostynińskim;

   10. Ksiądz mgr Marcin Durzyński, wikariusz par. pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie makowskim;

   11. Ksiądz mgr Krzysztof Dobucki, wikariusz par. pw. Świętej Rodziny w Mławie, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie mławskim;

   12. Ksiądz mgr Grzegorz Walczak, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Nasielsku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie nasielskim;

   13. Ksiądz mgr Marek Wiśniewski, wikariusz par. pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie płockim wschodnim;

   14. Ksiądz mgr Wojciech Paradowski, wikariusz par. pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie płockim zachodnim

   15. Ksiądz mgr Rafał Pabich, wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie płońskim;

   16. Ksiądz mgr Arkadiusz Czubakowski, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie przasnyskim;

   17. Ksiądz mgr Adam Brzeziński, wikariusz par. pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie pułtuskim

   18. Ksiądz mgr Piotr Wilkowski, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Raciążu, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie raciążskim;

   19. Ksiądz mgr Jarosław Cichocki, wikariusz par. pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie rypińskim;

   20. Ksiądz mgr Paweł Kułakowski, wikariusz par. pw. św. Anny w Serocku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie serockim;

   21. Ksiądz mgr Krzysztof Załęski, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie sierpeckim;

   22. Ksiądz mgr Adam Gnyp, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Glinojecku, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie strzegowskim;

   23. Ksiądz mgr Marek Czarciński, wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie tłuchowskim;

   24. Ksiądz mgr Michał Łuczka, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie wyszogrodzkim;

   25. Ksiądz mgr Marcin Niesłuchowski, wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie zakroczymskim;

   26. Ksiądz mgr Mateusz Molak, wikariusz par. pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany dekanalnym duszpasterzem młodzieży w dekanacie żuromińskim.

Nominacje na dekanalnych duszpasterzy liturgicznej służby ołtarza

1. Ksiądz mgr Mariusz Przybysz, wikariusz par. pw. św. Floriana w Proboszczewicach,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie bielskim;

     2. Ksiądz mgr Piotr Paradowski, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Bulkowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie bodzanowskim;

     3. Ksiądz mgr Marek Czarzasty, wikariusz par. pw. św. Józefa w Ciechanowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie ciechanowskim wschodnim;

     4. Ksiądz mgr Tomasz Dec, wikariusz par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie ciechanowskim zachodnim;

     5. Ksiądz mgr Wiesław Jóźwiak, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie dobrzyńskim n. Drwęcą;

     6. Ksiądz mgr Paweł Gniadkowski, wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu n. Wisłą,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie dobrzyńskim n. Wisłą;

     7. Ksiądz mgr Andrzej Konwerski, wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie dzierzgowskim;

     8. Ksiądz mgr Robert Kamiński, wikariusz par. pw. św. Mikołaja w Gąbinie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie gąbińskim;

     9. Ksiądz mgr Marek Piątkiewicz, wikariusz par. pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie,  mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie gostynińskim;

   10. Ksiądz mgr Dariusz Witkowski, wikariusz par. pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie makowskim;

   11. Ksiądz mgr Wojciech Kruszewski, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Mławie, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie mławskim;

   12. Ksiądz mgr Piotr Orliński, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Nasielsku, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie nasielskim;

   13. Ksiądz mgr Rafał Gutkowski, wikariusz par. pw. św. Marcina w Słupnie, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie płockim wschodnim;

   14. Ksiądz mgr Wojciech Nikodymczuk, wikariusz par. pw. św. Bartłomieja w Płocku, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie płockim zachodnim

   15. Ksiądz mgr Łukasz Chruściel, wikariusz par. pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie płońskim;

   16. Ksiądz mgr Tomasz Tomczak, wikariusz par. pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie przasnyskim;

   17. Ksiądz mgr Grzegorz Szlom, wikariusz par. pw. św. Mateusza w Pułtusku, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie pułtuskim

   18. Ksiądz mgr Adam Warda, wikariusz par. pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie raciąskim;

   19. Ksiądz mgr Michał Gołębiewski, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie rypińskim;

   20. Ksiądz mgr Karol Kozerski, wikariusz par. pw. św. Antoniego w Zegrzu, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie serockim;

   21. Ksiądz mgr Dawid Witkowski, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie sierpeckim;

   22. Ksiądz mgr Pawel Perdion, wikariusz par. pw. św. Rocha w Radzanowie, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie strzegowskim;

   23. Ksiądz mgr Marek Dyga, wikariusz par. pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie tłuchowskim;

   24. Ksiądz mgr Michał Łuczka, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie wyszogrodzkim;

   25. Ksiądz mgr Paweł Grąbczewski, wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie zakroczymskim;

   26. Ksiądz mgr Tomasz Mączyński, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu, mianowany dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie żuromińskim.

Zwolnienia

Ksiądz dr Ryszard Kolczyński, z dniem 31 sierpnia 2015 r., w związku z mianowaniem na urząd proboszcza parafii pw. św. Rocha w Cieksynie, na własną prośbę, zwolniony z funkcji pełnionych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku i w Szkołach Katolickich w Sikorzu.

Płock, dnia 25 sierpnia 2015 r.

Ks. Mirosław Milewski
Kanclerz

Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 25 sierpnia 2015 r.
Nr 1635/2015

 

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x