OKÓLNIK
Okólnik 2/2015
13.01.2015
Spis treści:

Okólnik 2 

KALENDARZ WYDARZEŃ DUSZPASTERSKICH W DIECEZJI PŁOCKIEJ 2015

STYCZEŃ

6

  • - Uroczystość Objawienia Pańskiego
  • - Orszak Trzech Króli
  • - Ogólnopolska kolekta na Krajowy Fundusz Misyjny
  • - Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci
  • - Uroczyste zakończenie inicjatywy Kolędników Misyjnych

15

  • - Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

18

  • - Spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Lekarzy Polskich

16-18

  • - Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, MCEW Studnia, Płock

20

  • - Spotkanie noworoczne Szkoły Nowej Ewangelizacji Św. Łukasza,  MCEW Studnia., Płock

17-20

  • - Diecezjalna Szkoła Animatora Ruchu Światło-Życie (cz.1), Węgra

18-25

  • - Tydzień modlitw o jedność chrześcijan

21-24

  • - Dni formacji Animatorów  Ruchu Światło Życie (2), Gliczarów

24

  • - Bal Bezalkoholowy, Ciechanów

26

  • - Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

30 stycznia – 1 lutego

  • - Rekolekcje i posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

LUTY

2

  • - Dzień Życia Konsekrowanego, g. 10.00 Msza św. w Katedrze pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, g. 11.00 Spotkanie zakonników z Księdzem Nuncjuszem w Opactwie Pobenedyktyńskim  
  • - Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych

6-8

  • - Rekolekcje dla Członków Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych, Ośrodek Caritas w Popowie

11

  • - Światowy Dzień Chorego

13-15

  • - Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, MCEW Studnia, Płock

14

  • - Spotkanie Kolędowe Katolickiego Stowarzyszenia Św. Brata Alberta
  • - III Turniej Futsal KSM (Glinojeck)

15-21

  • - 48. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu

22

  • - 84. Rocznica Objawień Jezusa Miłosiernego, Katedra

20-22

  • - Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, Popowo
  • - Kurs „Emaus” prowadzony przez DSNE, Dąbrowa

20-23

  • - Krajowa Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, Częstochowa

23

  • - Kolegium Moderatorów Ruchu Światło-Życie, Częstochowa

28

  • - Spotkanie Diec. Diakonii Jedności i spotkanie z Moderatorami Ruchu Światło-Życie, Płock
  • - Sympozjum naukowe Ruchu Światło-Życie, Płock, Opactwo

MARZEC

1

  • - Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
  • - Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes

5

  • - Etap diecezjalny XXV Edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, LO w Makowie Mazowieckim 

13-15

  • - Rekolekcje Wielkopostne KSM w Dąbrowie
  • - Oaza modlitwy dla młodzieży „Walczyć pod sztandarem krzyża”, Płock, Studnia

20-22

  • - Kurs „Emaus” prowadzony przez DSNE, Osiek
  • - Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, MCEW Studnia, Płock

21

  • - Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej w Roku Życia Konsekrowanego, Honoratianum (O. Kapucyni), godz. 10.00, Zakroczym
  • 24
  • - Etap szkolny XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”
  • 25
  • - Dzień Świętości Życia – liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  • 28-29
  • - Synod Młodych i Niedziela Palmowa (Płock)

KWIECIEŃ

1

  • - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2-5

  • - Triduum Paschalne w formie rekolekcji Ruchu Światło-Życie, Płock, Fara

8-9

  • - Płockie Dni Pastoralne poświęcone Nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego w Diecezji Płockiej, Płock

12

  • - Święto Miłosierdzia Bożego, Msza św., Katedra

12-19

  • - Tydzień Miłosierdzia

13

  • - Rozpoczęcie VIII Maratonu Biblijnego o charakterze ekumenicznym

14

  • - Sympozjum poświęcone Profesorowi Włodzimierzowi Fijałkowskiemu, Szkoły Katolickie, Sikórz

17-19

  • - Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej prowadzony przez DSNE, Dąbrowa

17-18

  • - Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę, zaproszenie Matki Bożej Jasnogórskiej do Diecezji Płockiej

18

  • - XII Pielgrzymka Członków i Wolontariuszy Caritas do Krakowa-Łagiewnik
  • - Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej w Roku Życia Konsekrowanego, Stanisławówka, g. 10.00, Płock

19

  • - Niedziela Biblijna, początek Tygodnia Biblijnego

21

  • - Wizyta biskupów Litwy, Łotwy i Białorusi w Płocku
  • - Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”
  • 24-26
  • - Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Płock
  • - Ogólnopolska pielgrzymka akademicka na Jasną Górę

25

  • - 25-lecie Caritas Diecezji Płockiej, Msza św., Katedra
  • - Pielgrzymka do Dachau – delegacja Diecezji Płockiej
  • -Spotkanie Członków Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas, Płock
  • - Paintball KSM, Gładczyn Szlachecki

26

  • -  Niedziela modlitw za kierowców i akcja misyjna uCZYNek WIARY – rowery dla katechistów na misjach

26 kwietnia-3 maja

  • - Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne

30 kwietnia – 3 maja

  • -  Kurs „Jezus wg 4” prowadzony przez DSNE, Dąbrowa

MAJ

1-3

  • - Oaza Modlitwy dla dzieci ze szkoły podstawowej, Raciąż

2

  • - 100-lecie urodzin Sługi Bożego Bernarda Kryszkiewicza, oo. Pasjoniści, Przasnysz
  • - Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

3

  • - Uroczystości Matki Boskiej Królowej Polski
  • - Dzień modlitw za emigrację

6

  • - Spotkanie szkoleniowe dla katechetów gimnazjów, Płock

7

  • - Spotkanie szkoleniowe dla katechetów gimnazjów, Płońsk

8-10

  • - Ewangelizacyjna Oaza Modlitwy dla młodzieży, Płock, Studnia

9

  • - Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej w 20-lecie powołania Instytutu AKDP
  • - Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę
  • - Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności Ruchu Światło-Życie, Płock, Fara

15

  • - Finał diecezjalny XXI Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych, SP nr 5 Płock-Radziwie

15-17

  • - Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Płock

16

  • - Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej w Roku Życia Konsekrowanego, Klasztor Sióstr Kapucynek, g. 10.00, Przasnysz

17

  • - Konsekracja kościoła w Pieścirogach

18

  • - Jubileusz 260. rocznicy koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Skępskiej, Skępe

22

  • - Finał diecezjalny konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów, Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym

23

  • - Wigilia Zesłania Ducha Świętego – Dzień Diakonii Modlitwy
  • - II Rajd rowerowy KSM

23-24

  • - Ogólnopolska pielgrzymka służby zdrowia na Jasną Górę

24

  • - 30-lecie parafii Świętego Krzyża w Płocku

28-31

  • - 3. Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji w Skrzatuszu, poświęcony ewangelizacji w parafiach wiejskich

30

  • - Święcenia diakonatu

31

  • - Marsz dla Życia i Rodziny, Płock

CZERWIEC

1

  • - Ogólnopolski Dzień Matki i Dziecka

3-7

  • - Diecezjalna Szkoła Animatora Ruchu Światło-Życie (cz. II)
  • - Dni formacji Animatorów  Ruchu Światło-Życie (3)

6

  • - Święcenia prezbiteratu
  • - Ogólnopolskie Spotkanie Młodych – Lednica

7

  • - Dzień Dziękczynienia, Święto Opatrzności Bożej
  • - Diecezjalne spotkanie z Animatorami połączone z błogosławieństwem do posługi na rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie

11

  • - Złoty Jubileusz Kapłaństwa Biskupa Romana Marcinkowskiego i Biskupa Andrzeja Suskiego, Katedra Płocka

12

  • - 660 lat istnienia parafii Świętej Trójcy, Rypin

12-14

  • - Krajowy Kongres Misyjny pod hasłem Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału
  • - Rekolekcje dla katechetów zakonnych i świeckich, MCEW Studnia, Płock

13

  • - Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Gietrzwałdu

14

  • - Odpust ku czci Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich, Działdowo
  • - Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do relikwii św. Joanny Beretty Molli, Płock

20

  • - Rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia w Diecezji Płockiej, Pułtusk

27 czerwca-13 lipca

  • - Pierwszy turnus OŻK

LIPIEC

1-2

  •  - Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

12-18

  • - Rekolekcje wakacyjne KSM

13-19

  • - Pielgrzymka Strażaków do Sankt Florian w Austrii oraz do Czech i Węgier

14-30

  • - Drugi turnus OŻK

19

  • - Inauguracja 16. Tygodnia św. Krzysztofa i Akcja św. Krzysztof (1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy), zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

SIERPIEŃ

1-9

  • - Wczasorekolekcje dla Niepełnosprawnych i Chorych w parafii św. St. Kostki w Pułtusku 

1-17

  • - Trzeci turnus OŻK

6

  • - 34. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę

23

  • - Jubileusz 350-lecia przybycia Obrazu Matki Bożej Popowskiej, Popowo

26

  • - Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2015/2016, Płock

27

  • - Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2015/2016, Ciechanów

28

  • - Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2015/2016, Pułtusk

28-30

  • - Kurs „Emaus” prowadzony przez DSNE, Mława

29

  • - VII Piesza Pielgrzymka do Słupna

WRZESIEŃ

5

  • - Turniej KSM w Piłkę Siatkową o puchar Księdza Biskupa Piotra Libery, Płońsk
  • - Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Płock, Fara

5-6

  • - Ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze

6-19

  • - Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej w wybranych parafiach Diecezji Płockiej 

11-12

  • - Ogólnopolska pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę

13

  • - Dożynki Diecezji Płockiej, Gąbin

13-19

  • - Tydzień Wychowania w Polsce

17-20

  • - II Kongres Akcji Katolickiej w Polsce, Kraków

19

  • - XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

20

  • - Ogólnopolska pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę
  • - Dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu

24-27

  • - Kurs „Dynamis” prowadzony przez DSNE, Płock

26

  • - Poznańskie Forum Duszpasterskie, Politechnika Poznańska

27

  • - Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę

PAŹDZIERNIK

2-4

  • - Rekolekcje dla doradców życia rodzinnego, MCEW Studnia, Płock
  • - Kurs „Nowe Życie” prowadzony przez DSNE, Płock

3

  • - Ogólnopolskie Spotkanie Sióstr Zakonnych w Roku Życia Konsekrowanego, Gietrzwałd
  • - Ogólnopolska pielgrzymka prawników na Jasną Górę

11

  • - Dzień Papieski

15

  • - Dzień dziecka utraconego

16

  • - III Bieg Papieski

16-18

  • - Kurs „Nowe Życie” prowadzony przez DSNE, Dąbrowa

17

  • - Dzień Skupienia KSM, Gzy
  • - Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej w Roku Życia Konsekrowanego, WSD, g. 10.00, Płock

18

  • - Światowy Dzień Misyjny – zbiórka pieniężna (taca) na Papieskie Dzieła Misyjne

LISTOPAD

7

  • - X Pielgrzymka dla osób bezdomnych na Jasną Górę

11-15

  • - Kurs „Jan” prowadzony przez DSNE, Płock, Studnia

8

  • - Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym

15

  • - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

14

  • - Okręgowe Uroczystości Hubertowskie, Malużyn 

21

  • - Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej na temat: „Po synodzie o rodzinie – ku rodzinie”
  • - Zjazd Diecezjalny KSM (Płock)
  • - Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej w Roku Życia Konsekrowanego, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, g. 10.00, Obory

GRUDZIEŃ

5

  • - Uroczyste zakończenie 43. Synodu Diecezjalnego połączone z obchodami 940-lecia istnienia Diecezji Płockiej

11-13

  • - Rekolekcje Adwentowe KSM, MCEW Studnia, Płock

12

  • - Spotkanie Sióstr Zakonnych Diecezji Płockiej w Roku Życia Konsekrowanego, Eucharystia i spotkanie opłatkowe, dom Sióstr Służek, g. 10.00, Rokicie

13

  • -  Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie

19

  • - Spotkanie opłatkowe KSM w Sońsku

31 grudnia – 3 stycznia

  • - Kurs „Historia Zbawienia” prowadzony przez DSNE, Płock, Studnia

Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 13 stycznia 2015 r.
Nr 66/2015

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x