Słowo zachęty Biskupa Płockiego przed VII Marszem dla Życia i Rodziny w Płocku

Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w VII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, połączonym z XIII Pieszą Pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki małżonków i rodziców. Rozpocznie się on w niedzielę, 3 czerwca br., o godz. 10.30, przed kościołem parafii św. Wojciecha na Podolszycach Południowych, skąd wyruszy w kierunku parafii pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy. O godz. 12.00 zostanie tam odprawiona pod przewodnictwem biskupa Mirosława Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i życia, a po niej wspólny festyn.

Kochani Diecezjanie!

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny naszego miasta, kapłanów, kleryków, siostry zakonne, wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania oraz okazania szacunku dla wartości życia w roku naszego Świętego Patrona, Stanisława Kostki, a także w 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny. Hasłem Marszu są słowa: „Polska Rodziną silna!”. Wszystkim Organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię!

Wasz Biskup Piotr

Płock, dn. 21 maja 2018 r.
W święto NMP, Matki Kościoła

ZARZĄDZENIE:
Słowo Biskupa Piotra proszę odczytać wiernym w niedzielę, 27 maja 2018 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych, w dekanatach płockim wschodnim, płockim zachodnim oraz w parafiach Płock-Radziwie i Płock-Ciechomice.

Płock, dn. 21 maja 2018 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny